Huizenbeurs Heemschutberichten Dordrecht Naast de reeds door haar gerestaureerde panden (die alle een bestemming hebben gevonden) bezit de ge meente Dordrecht nog een aantal historische panden die óf onder restauratie zijn, óf waarvan de restauratie nog moet worden aangevat. Gegadigden voor deze laatste panden kunnen zich reeds nu aanmelden, zodat de restauratie (of verdere restauratie) kan plaatsvinden in overleg met de toe komstige bewoners. De foto's tonen enige voorbeelden. Het monumentale pand rechts op afbeelding 1 (Grotekerksplein 4) is reeds gedeeltelijk gerestaureerd, zowel wat het dak als het interieur betreft. Het interieur is bijzonder fraai. Het gebouw kan geschikt worden gemaakt voor b.v. de vestiging van een representatief kantoor (verzeke ringsbedrijf of bank) of van een restaurant, (met woon- mogelijkheid op de bovenste verdieping) De andere foto laat enige monumentale panden aan de Prinsenstraat zien. De restauratie hiervan moet nog plaatsvinden. Degenen die belangstelling hebben voor deze (en nog vele andere) objecten, kunnen nadere inlichtingen verkrijgen bij de dienst Openbare Werken en Stads ontwikkeling, Stadskantoor, Spuiboulevard, Dordrecht, tel. 01850-3 00 00. Zwolle, Stadhuis In een uitvoerige brief aan de Hoofddirecteur van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg heeft Heemschut uiteengezet welke bezwaren het stadhuisplan mee brengt voor de schaal, de structuur en de oude be bouwing van de Zwolse binnenstad. Het zou een mo dern kantoorgebouw worden om het oude stadhuis. De vraag rijst of men analoog aan hetgeen in den Haag zal gebeuren, niet beter doet het huidige stad huis voor representatieve functies te handhaven en elders een modern „Stadskantoor" te stichten op een plaats waar voldoende ruimte en mogelijkhéden voor verkeer en parkeren bestaan. Restauratie atelier Uilenburg De „Lamp van Diogenes" meldt dat binnenkort op initiatief van de Stichting Stadskern wordt opgericht de N.V. Restauratie-atelier Uilenburg. In een v.m. synagoge waar een grote hoeveelheid gebeeldhouwde fragmenten van vroeger gesloopte gebouwen ligt op gestapeld, zal een werkplaats worden ingericht waar deze en andere onderdelen worden hersteld en aangevuld. Het atelier zal over een goede kunsthisto rische documentatie moeten beschikken en werkzaam zijn ten behoeve van restauraties in heel Nederland. Foto's in dit nummer zijn van: Maarten Brinkgreve: omslag, blz. 110, lil, 1.16, 117, 119, 122. Gemeentelijk bureau Monumentenzorg Amsterdam: blz. 107. Rijksdienst voor de Monumentenzorg: blz. 123. 123

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1969 | | pagina 23