Uitnodiging tot deelneming aan de Heemschutdag 1969 fk- Uw speciale aandacht wordt er op gevestigd, dat geen afzonderlijke convocaties meer zullen worden toegezonden. De Heemschutdag zal dit jaar, zoals reeds in het vorige nummer is aangekondigd, worden gehouden op zater dag 6 september en staat open voor leden, buiten gewone leden en donateurs, eventueel vergezeld door een introducé. Het programma omvat dit jaar een bezoek aan de stad 's-Hertogenbosch. Het programma is als volgt samengesteld 10.45 uur Samenkomst in het stadhuis (gerekend is op aankomst der treinen 10.27 u. (van richting Utrecht), 10.27 u. (van Zwolle) en 10.24 u. (van richting Roosendaal). Hen die per auto komen, wordt geadviseerd gebruik te maken van het parkeer terrein Vonk en Vlam, gelegen aan de voet van het zuidelijke gedeelte van de oude stadswal. Het gehele gezelschap zal door de burgemeester wor den ontvangen en toegesproken, waarbij een verversing zal worden aangeboden. Na de officiële ontvangst zal er gelegenheid zijn het stadhuis te bezichtigen, dan wel een korte wandeling in de omgeving van de Markt te maken. 12.15 uur Koffiemaaltijd in de Raadskelder voor 200 deelnemers. Bij grotere deelneming wordt door overige deelnemers de koffiemaaltijd gebruikt in het Oranjehotel, Verwersstraat 25-27. 13.45 uur Aanvang der rondwandelingen I St. Jan met rondleiding, via Hinthamerstraat, Markt, Hoge Steenweg, Visstraat, Brede Haven, Zuid Willemsvaart naar Kruithuis; via Kasteren- wal, van Berkelstraat, Kard. v. Rossumplein, St. Jozefstraat naar Provinciaal Museum of een andere gelegenheid om thee te drinken. II Markt, Minderbroederstraat, Snellestraat, Begijn straatje, Postelstraat, Uilenburg, Molenstraat, Korenbrugstraat, Karrestraat, Markt, Hintha merstraat naar St. Jan met rondleiding. Via Louwse Poort en Het Pand naar Hinthamerstraat en Illustere Lieve Vrouwe Broederschap naar Provinciaal Museum of een andere gelegenheid om thee te drinken. III Via Markt naar de Moriaan, Schapenmarkt, Vughterstraat, Kuipertjeswal en Kruiskerk naar St. Jorisstraat. Via Zuidwal, Beurdsestraat, Ver wersstraat, Lange Putstraat naar St. Jan met rondleiding. Dan naar het Provinciaal Museum of een andere gelegenheid om thee te drinken. Alle deelnemers ontvangen een stencil met de belang rijkste bijzonderheden van de stad. Er zal naar worden gestreefd, dat alle deelnemers aan de excursies omstreeks vijf uur aan het station zullen zijn. De kosten bedragen 9,per persoon. Aanmel ding uitsluitend per giro- of bankstrookje met ver melding van aantal deelnemers, de eerste en tweede keus voor de wandeling. Het bestuur houdt de be voegdheid van deze keus af te wijken. Verzoeke de betaling uitsluitend te doen door over making van het verschuldigde bedrag op één der volgende rekeningen: Postgiro 124326 t.n.v. De Bond Heemschut te Amsterdam; Gem. Giro H 2230 t.n.v. De Bond Heemschut te Amsterdam; Bankiers Mees Hope te Amsterdam t.n.v. De Bond Heemschut te Amsterdam; met vermelding op strookje „Heemschutdag 1969". Degenen van wie de inschrijving kan worden gehono reerd krijgen tijdig een deelnemerskaart met groeps nummer en een lunchkaart toegezonden. De deelnemers aan de Heemschutdag zullen in 's Hertogenbosch niet alleen de beroemde monumenten zoals de St. Jan en hel stadhuis bezichtigenmaar ook de vele fraaie details van de oude woonhuizen. Dit onlangs door de schrijnwerkerij Thys Coolen en Zonen te Waalre gerestaureerde bovenlicht bevindt zich boven de deur van een v.rn. pastorie in de Vughtersli aal. 81

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1969 | | pagina 9