Dempingen Historische stads- en dorpskernen Bestemmingsplan Zwanburg, gemeente Warmond Het bestuur verzocht de Kroon goedkeuring aan dit plan te willen onthouden, aangezien de Bond en velen met hem van mening is, dat hier de regio nale en nationale belangen ondergeschikt zijn gemaakt aan de plaatselijke belangen. Bestemmingsplan Grouw „Minne Finne" Het bestuur handhaafde zijn bezwaren tegen dit be stemmingsplan en adresseerde aan de Kroon, aange zien door gemeente en Gedeputeerde Staten onze be zwaren ongegrond waren verklaard, de bekende, maar verouderde, weinig democratische uitvlucht, waarmee men lastig geachte adressanten van de deur tracht te houden. Ontwerp bestemmingsplan komplan Vreeland Oost De Raad van de gemeente Loenen werd geadviseerd enkele wijzigingen in dit ontwerp-plan aan te bren gen. De thans voorgestelde oplossing van de verkeers problemen betekent naar onze mening een aantasting van het dorpsschoon. Bestemmingsplan Hoorn Zuid-Oost 1968 Het College van B W der gemeente Hoorn gaven wij in overweging de voorgestelde verkeersweg voor de Draafsingel niet uit te voeren, maar door gebruik van de provinciale weg aantasting van deze fraaie stadssingel te vermijden. Bestemmingsplan Vesting 1968 te Naarden Het ontwerp-bestemmingsplan waartegen op enkele punten bezwaren werden ingediend is thans in ge wijzigde vorm aanvaard en gaf aldus geen aanleiding tot verdere actie. De wijze waarop het gemeentebe stuur deze aangelegenheid heeft behandeld, heeft onze volle waardering. Bestemmingsplan Zuidsingel-Lange gr acht-Kortegracht gemeente Amersfoort De voorgenomen overkluizing van de Kortegracht achtte ons bestuur ongewenst. Eveneens werd bij de gemeente Amersfoort bezwaar naar voren gebracht tegen de voorgestelde sloping van enkele beschermde monumenten in de Langestraat hoek Muurhuizen en de vervanging door een confectiehuis. Niet enkel deze vestiging op zichzelf, maar ook de verkeersconsequentie voor het daar achter liggende stadsdeel baart ons zorg en gaf ons aanleiding tot adressen aan Gedeputeerde Staten van Utrecht en de Minister van C.R.M. Wij vertrouwen, dat de Minister het aanvankelijke verbod tot sloping zal handhaven. 1 Bestemmingsplan Lijnbaan 's-Gravenhage Na ons adres aan de Gemeenteraad werden enkele bezwaren tegen dit bestemmingsplan in een schrijven aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland nader toegelicht. '1 Een beperkte sloopvergunning blijkt intussen te zijn gegeven (Red.). Bestemmingsplan „In de veste" Delft Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland zijn van me ning, dat het slopen van panden in het gebied van een nog niet goedgekeurd bestemmingsplan waartegen Heemschut bezwaar had aangetekend, op zich zelf niet kan worden aangemerkt als uitvoering van een zodanig plan en daarom niet vooruitloopt op beslissin gen van hogere instanties. Met de zienswijze van B W, dat het grotendeels gaat om onherstelbare slechte woningen, is Heemschut het bepaald oneens. In hoogste instantie ging de Bond in beroep tegen dit bestemmingsplan. Voorschoten - herziening bestemmingsplan Adegeest Heemschut verzochthet „Berbice gedeelte" uit dit bestemmingsplan te lichten, dan wel het gehele buiten met de huidige bestemming er in op te nemen. Rijswijk bestemmingsplan Bebouwde Kom I Het rehabilitatieplan heeft onze waardering, slechts op twee punten werd een wijziging voorgesteld. Bestemmingsplan Dieren - Noord-West - gemeente Rheden Gedeputeerde Staten van Gelderland zonden ons naar aanleiding van ons adres bericht, dat van hoogbouw in dit fraaie landschap zal worden afgezien. Uitbreidingsplan Groningen Het bestuur meende, dat met de voorgeschiedenis van deze gebieden onvoldoende rekening is gehouden bij het vaststellen van dit plan en vroeg derhalve aan dacht voor enkele wijzigingen. Bunschoten Gedeeltelijke demping Spakenburgervaart. Heemschut adviseerde niet tot deze demping over te gaan, aan gezien het dorpsbeeld zou worden geschaad en de voorkomende verkeersmoeilijkheden zeker op een an dere manier tot oplossing kunnen worden gebracht. Binnendieze - 's-Hertogenbosch De Raad werd geadviseerd het vraagstuk Binnendieze aan een nieuw onderzoek te willen onderwerpen, aangezien de Binnendieze met de daarbij behorende ka rakteristieke historische bebouwing in haar geheel be houden en gerestaureerd verdient te worden. De gemeente 's-Hertogenbosch stelde ons bestuur in de gelegenheid het plan Uilenburg-kwartier 1969 te bestuderen en naar aanleiding hiervan werd een rap port opgemaakt, waarin gevraagd werd met onze op merkingen bij de uitwerking rekening te houden. Bij de Raad van de gemeente Sint Oedenrode drongen wij aan op het zoveel mogelijk behouden van het karakter van de markt, welk karakter door recente nieuwbouw helaas opnieuw is aangetast. 86

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1969 | | pagina 14