WERKZAAMHEDEN Streekplannen Vestingwerken Bestemmingsplannen Uit de vele reakties die op het secretariaat binnen komen, blijkt duidelijk hoe belangrijk deze vorm van publiciteit voor ons werk is, hoezeer de band tussen de leden en de Bond door deze regelmatig verschij nende uitgave wordt verstevigd, maar ook hoeveel verder de invloed van ons blad reikt dan men zou menen. Toezending van goede informatie, foto's en achter grondgegevens van de zijde van onze leden wordt zeer toegejuicht, daar dit de actualiteit van ons orgaan slechts kan bevorderen. Bureau De algemeen adviseur ir. Ch. C. van der Vlis/.heeft in het afgelopen jaar een reeks van rapporten aan het dagelijks bestuur uitgebracht, die met de rapporten der provinciale commissies de basis vormden van de uitgegane adressen aan overheidsinstanties. Vele tijdrovende besprekingen door het gehele land zijn hiervoor noodzakelijk en het verheugt het bestuur ir. F. Ottevangers bereid te hebben gevonden aan de behandeling van deze taak mee te doen, waardoor méér gevallen kunnen worden behandeld. De werkzaamheden aan de inwendige verbetering van het Korenmetershuis hebben meer tijd gevraagd dan oorspronkelijk was gedacht. Eerst in begin juni kon de geheel gerestaureerde kelder als archiefruimte in gebruik worden genomen. De thans verkregen ruimte maakt het mogelijk een effi ciënter werkende organisatie te verkrijgen. Reeds in het afgelopen jaar kwamen veel leden eens een kijkje nemen, zij kunnen thans op een behoorlijker wijze worden ontvangen, een hele verbetering. Gewenst is nog een passende aankleding, met passend dan bedoeld meubilair in aansluiting op het karakter van dit 17de-eeuwse huis. Hulp van de leden wordt zeer op prijs gesteld. Onze administrateur, de heer M. van Everdingen, was zwaar belast, nog gehinderd door de traag verlopende verbouwingswerkzaamheden, die belemmerend werk ten. Wij zijn hem dankbaar voor de bewonderenswaar dige toewijding waarmee hij zich door de zorgelijke tijd heeft heengeslagen. De bezetting van het secretariaat onderging enkele wijzigingen. Mej. B. Leewens, die drie jaar als bureausecretaresse op zeer prettige wijze haar veelzijdige taak heeft ver richt, vertrok naar het buitenland. Haar werkzaam heden werden overgenomen door mej. B. D. da Silva Rosa, die in zeer korte tijd een gewaardeerde kracht toonde te zijn met een grote interesse in ons werk. Tot onze spijt veranderde mevr. L. Kopper-Dobbe van werkkring. De werkzaamheden voor de ledenadministratie worden thans door tijdelijke krachten verricht. Sedert enkele maanden is mevr. mr. H. C. Drabbe- Carstens aan ons bureau verbonden. Speciaal het archief en naslagwerk zijn aan haar zorgen toever trouwd. Mej. M. M. Melchers blijft wekelijks naar Amsterdam komen om de ledenwerving te behartigen, werkzaam heden die een regelmatige aanwas van leden verze keren, en waarvoor wij haar zeer erkentelijk zijn. Streekplan voor Zuid-Kennemerland, herziening 1968. Het voorontwerp van dit streekplan, waarin enkele wegen door zeer kwetsbare terreinen worden geleid, was aanleiding voor de Bond Heemschut in een uit voering schrijven aan de Directeur van de Planolo gische Dienst Noord-Holland verschillende bezwaren naar voren te brengen en aandacht voor enkele voor gestelde wijzigingen te vragen. West-Friesland Oost Het bestuur sprak in een brief aan de Directeur van de Provinciale Planologische Dienst Noord-Holland zijn erkentelijkheid uit voor de waardevolle aanwij zingen betreffende het handhaven van het huidige landschappelijke karakter in dit plan opgenomen. Een aanvulling inzake de dak voorschriften wordt door ons wenselijk geacht. Streekplan Rijn en IJssel Opnieuw werd de instandhouding van het huis Sevenaar bedreigd, nu weer door voorgestelde woning bouw. Hier geldt blijkbaar: Barbertje moet hangen. Wij vroegen het Provinciale Bestuur het ontwerp te wijzigen, aangezien deze woningbouw naar onze me ning beter elders kan worden geprojecteerd. Fort Rhijnauwen Utrecht Wij verzochten aan Gedeputeerde Staten van Utrecht goedkeuring aan de bestemmings-wijzigingen te ont houden, terwijl aan het College van Curatoren der Universiteit te Utrecht werd verzocht van de stichting van een sterrenwacht ter plaatse af te zien. Ravelijn Bergen op Zoom De bouwplannen voor een muziekschool op het Rave lijn zouden een ernstige aantasting van dit vestingwerk betekenen. Tegen het bestemmingsplan waarin deze bouw is opgenomen werd door ons bestuur bij de ge meente en Gedeputeerde Staten bezwaar aangetekend. Bestemmingsplan Nieuwe Kerk 's-Gravenhage De geplande bebouwing en de hoogte daarvan rondom de Nieuwe Kerk deden naar het inzien van Heem schut niet voldoende recht aan de omgeving van deze kerk. In ons adres aan de gemeente werd hierop ge wezen. Na vaststelling van dit plan door de gemeente werd bij Gedeputeerde Staten naar voren gebracht, dat, hoewel de kerk als monument wordt erkend, men nalaat de consequenties hiervan in het bestemmings plan te aanvaarden, waarmede aan de kerk als monu ment grote schade wordt toegebracht. 85

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1969 | | pagina 13