HUIZENBEURS Nóch het een nóch het ander is gebeurd. Dat noem de ik „de mist ingaan". De afd. Stadsontwikkeling studeert nog steeds op de herziening van het Plan- Nieuwmarkt. De commissie uit de Raad voor de Stedebouw vergadert nu al negen maanden. Deze commissie is in meerderheid samengesteld uit leden die ambtshalve bij het oude plan betrokken zijn of zijn geweest. Tot de weinige niet-ambtelijke leden behoren de heer Knijtijzer en ik. De heer Knijtijzer is blijkbaar zeer tevreden over deze gang van zaken. Inmiddels staat de geschonden Nieuwmarktbuurt vol dichtgetimmerde monumenten die elke maand verder vervallen. Nog een jaartje zo doorgaan en dan zijn er geen slopers meer nodig, alleen puin ruimers. De heer Knijtijzer vindt het pijnlijk in Heemschut te lezen dat Heemschut, Amstelodamum, de werk groep Amsterdam 1975 en de monumentenrestau- rerende instellingen „Hendrick de Keyser", Diogenes en Stadsherstel geen van alle werden uitgenodigd een vertegenwoordiger in de Nieuwmarkt commissie te benoemen. Ik vind het nog pijnlijker dat dit de werkelijkheid is. GEURT BRINKGREVE. AMSTERDAM Het fraaie 17de eeuwse huis Kalkmarkt nr. 2, dat enkele jaren geleden door de architect C. W. Royaards met de grootste zorg werd gerestaureerd, is te koop. Het pand bevat vier verdiepingen met een zolder en een vliering. De vierde verdieping heeft eigen sanitair en een kitchenette, en kan dus afzon derlijk worden bewoond. De Kalkmarkt is de oostelijke kade van het Waals eiland, vlak bij de Montelbaanstoren, met uitzicht op de West-Indische pakhuizen. Belangstellenden kunnen nadere inlichtingen ver krijgen bij cle fa. C. Hoen Dzn, makelaars aan de Bloemgracht nr. 31, telefoon 220272. TERHEYDEN De gemeente Terheyden (N.B.), 6 km ten noorden van Breda, biedt een herenhuis te koop aan dat ver meld is op de monumentenlijst. Het is een witge pleisterd huis in Empire-trant met een dwars zadel dak uit het begin van de 19de eeuw. De inhoud is plm. 953 m3, het perceel is 955 nr2 groot, waarvan 508 m2 in erfpacht wordt uitgegeven. Adres: Hoofd straat 42, in de kom van het kerkdorp Terheyden. Bij het gemeentebestuur een beschrijving verkrijg baar van de staat van onderhoud. Het huis wordt verkocht onder voorwaarde dat het zal worden ge restaureerd en bewoond. De kosten van de restaura tie en de interne verbetering worden geschat op 70.000,—. Een rijkssubsidie van 40% in de zuivere restauratiekosten zal worden verleend. 46

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1969 | | pagina 30