Aan de leden en buitengewone leden van de Bond Heemschut juni 1969 te Amsterdam zal worden gehouden, met als vergaderplaats de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen aan de Kloveniers burgwal te Amsterdam (Trippenhuis). Ook hier zal het monument en de historische bin nenstad in het middelpunt van de besprekingen staan en zal door het internationale gezelschap bij zondere belangstelling gegeven worden aan de binnenstadsproblemen van Amsterdam en enkele andere steden en dorpen. Ten slotte een enkel woord over het rapport Steden in steigersuitgebracht door een studie groep onder auspiciën van de commissie opvoering produktiviteit van de S.E.R. „Het is toe te juichen, dat in enkele steden de burgerij door „hearings" betrokken wordt bij de vraagstukken, die verbonden zijn aan de sanering van de stadskern. Doch daarmee is men er nog niet." Uiteraard, anders wordt het glas, plas, was. Voorbeelden worden gegeven van Amerikaanse ervaringen, van belang voor Europese steden, die ook van belang worden geacht voor de Neder landse gemeenten, nl. (voor Heemschutters niet vreemd)afsluiting van het stadscentrum voor het rijdende verkeer (zo ver gaat Heemschut niet, die vraagt „beperking"), inrichting van winkelcentra, efficiënt openbaar vervoer. Daaronder wordt ver staan een bewegelijk vervoer per tram, metro, bus, minibus en taxi tegen een zódanig tarief dat het aantrekkelijk wordt voor het publiek om zich van de rand van het stadscentrum, waar parkeervoor zieningen moeten worden getroffen, snel naar de binnenstad en omgekeerd te kunnen bewegen. Wijst ook hier het advies om „hearings" te houden niet op een zekere ongerustheid over het stand punt, dat de Raad de vertegenwoordiger der bur gerij is en dat de burgerij dan maar verder haar mond te houden heeft? Reeds op twee algemene ledenvergaderingen van de Bond Heemschut werd uit de ledenkring aan gedrongen op verhoging van de ledencontributie ter verbetering van de financiële positie van de Bond. Op de laatste vergadering van 8 april 1968 te Amsterdam werd het bestuur met algemene stemmen gemachtigd een contributieverhoging nader vast te stellen. Jarenlang is het mogelijk gebleken, dank zij de sterke groei van ons ledental, de contributie op een betrekkelijk laag peil te handhaven. Aangezien alle leden ons geïllustreerd tijdschrift ontvangen en de kosten daarvan een te groot deel van de contributies gaan vormen heeft thans het bestuur besloten de contributies voor de leden, die met in gang van 1 januari 1969 inschrijven vast te stellen als volgt particuliere personen min./ 15. donateurs min. ƒ25. rechtspersoonlijkheid bezittende lichamen min. 25. Het zal op prijs gesteld worden als ook die leden, die thans nog 10.per jaar betalen hun contri butie vrijwillig zouden verhogen, om op die wijze uiting te geven aan hun belangstelling voor onze strijd om het behoud van de schoonheid in Neder land. Tevens stellen wij U op de hoogte van de wijziging in onze statuten, dat met ingang van heden de particuliere personen, die als buitengewoon lid te boek stonden, nu als lid zullen worden gekenmerkt en de rechtspersoonlijkheid bezittende lichamen die gewone leden waren thans als buitengewone leden zullen worden gewaardeerd. Dit brengt geen wij ziging in hun rechten of plichten, maar is een maatregel van praktische aard. Van deze gelegenheid maakt ons bestuur gebruik om ook medewerking te vragen bij het aantrek ken van nieuwe leden. Nog velen die onze be ginselen zijn toegedaan hebben de weg tot het lidmaatschap van onze Bond nog niet gevonden. U vindt hen zeker in Uw vrienden- en kennissen kring. Uw overtuigingskracht is daar van doorslaggeven de betekenis. Enkele tientallen leden zijn in dit opzicht bijzonder aktief, wij hebben gelukkig duizenden leden. Wij willen hiermee zeggen dat door vele leden nog door ons onbereikte kringen benaderd zouden kunnen worden. Voor deze ledenwerving kunnen wij een extra waardering in het vooruitzicht stellen. Zolang de voorraad strekt zal aan elk lid, dat van heden tot eind 1969 vijf nieuwe leden aanbrengt een gratis exemplaar van het boekje „Afbraak of Restauratie" door Dr. C. A. van Swigchem worden toegezonden. Dit deel tje uit de Fibulareeks van de Uitgevers Mij. C. A. J. van Dishoeck te Bussum werd besproken in Heemschut nr. 4, 1966. Het is een boekje dat iedere geïnteresseerde in monumenten in zijn bezit moet hebben en dat ook tegen de aantrekkelijke prijs van 5.90 besteld kan worden. Als U een aansporing nodig zoudt hebben, mis schien kan deze het dan zijn. Meer leden is niet enkel van financiële betekenis, maar vooral van morele betekenis voor ons ideële doel: meer schoonheid van Nederland redden. 132 HET DAGELIJKS BESTUUR VAN DE BOND HEEMSCHUT

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1968 | | pagina 8