n Nieuwe leden 17de-eeuws pand Klein Heiligland 53 werd gerestaureerd Onder de supervisie van Afd. Monumentenzorg van Openbare Werken te Haarlem werd het 17de-eeuwse pand Klein Heiligland 53 gerestaureerd en in de oorspronkelijke uitvoering terug gebracht. In dit perceel is gevestigd het Schoonmaakbedrijf Reino, eigenaar de heer C. H. Nieuwenhoven, met kantoren en opslag schoonmaakartikelen. Het restauratie-ontwerp is van het architectenbureau Bert Schultheiss, architect B.N.A., terwijl de uit voering in handen luas van het Aannemersbedrijf Kroon Van Diest. De onderpui werd gerestaureerd in 19.58, thans is de gehele bovenpui gesloopt en opnieuw op gemetseld met oude steentjes, afkomstig van ge sloopte, 17de- en 18de-eeuwse panden. Ook het pannendak werd geheel vernieuwd met oud-Hollandse pannen uit die tijd. De beide voluten zijn v.an een gesloopt perceel in Haarlem, gratis beschikbaar gesteld door de eige naar. Het werk is inmiddels gereed gekomen. I Gevraagd Het Gemeentebestuur van Voorschoten zoekt in verband met de restauratie van enige historische huizen een monu mentale hardstenen pomp uit de 17de of 18de eeuw. 148 r- Als lid traden toe: (tussen haakjes de naam van de voorstelJer) Mt. R. J. Arends, Maastricht; Dr. J. G. Avis, Zwolle; Pro£. B. A. M, Barendse, Amsterdam; Ir. W. A. den Bakker, Was senaar (J. Klok); Dr. W. J. Beekman, Zeist; Mevr. C. L. Beer man-de Roos, Rotterdam; Ir. W. J. A. Benjaminse, Bunnik; G. W. van Bergen Walraven, Maasland; G. H. L. Besan^on, Amsterdam; Openbare Bibliotheek, Apeldoorn; Openbare Bi bliotheek, IJsselstein; E. Boekhoff, Amsterdam (C. H. Vroom); Dr. J. J. Boer, Hilversum; H. Bordewijk, Groningen (Prof. Dr. A. G. Jongkees); Mevr. Dr. I. Bos-Canter Visscher, Amsterdam; Mevr. M. F. A. Braat-Ingen Housz, 's-Gravenhage (Mw. v. d. Does de Willebois-Ingen Housz); L. R. Drenthe, Amsterdam (H. Behrendt); Ir. H. M. Goudappel, Deventer; G. de Groot, Rijnsaterwoude; Mej. Mr. J. M. Hardenberg, 's-Gravenhage (Mej. W. Loysen Dillié); C. W. Hellingman, Brussel (C. H. W. Kraa yenhagen); Drs. J. van Herwaarden, Ten Boer (Prof. Dr. A. G. Jongkees); Mevr. M. W. Heijenga-Klomp, Amersfoort (F. A. Groen); D. Heijn, Amsterdam; T. 't Hoen, Oegstgeest; J. C. Hoogendorp, Amsterdam; F. J. Horstmeier, Amsterdam; Th. F. Hoyer, Rotterdam (J. Klok); S. F. Hurkmans, Haarlem; C. W. A. de Jong, Barendrecht (M. C. de Jong);.Mej. G. C. van Konijnenburg, Amsterdam (C. H. Vroom); Ir. A. -H. Kooimans, Delft (Mw. A. A. Oosterbaan-Vissink); Mevr. M. M. van Leeu wen-van Dijk, Delft (Mw. A. A. Oosterbaan-Vissink); A. J. Lisman, Groenekan; Mevr. G. E.- Lub-Blankevoort, Dokkum; E. H. Mulder, Rijswijk (Dr. W. J. C. Buitendijk); Prof. Mr. G. E. Mulder, Amstelveen (Dr. W. J. C. Buitendijk); Mej. Drs. K. Mulder, Wageningen (Dr. W. J. C. Buitendijk); Prof. Mr. E. A. van Nieuwenhoven Helbach, 's-Gravenhage (Ir. Ch. C. v. d. Vlis); R. Nolles, Harlingen (Mw. E. v. Dorp-Oliemans); H. W. Roelvink, Enschede (Th. v. d. Velde Olivier); Mevr. H. M. E. van Rossum, Laren (Mw. A. D. M. v. Heemskerck van Beest); Dr. J. R. H. Schaank, Bloemendaal (V. A. Blik slager); A. Smies, Groede (Mr. B. Plomp); H. H. M. Sterneberg, Baarn (Mr. A. P. Korthals Altes); Stichting Kath. Openbare Bibliotheek Volendam; J. Strube, Breda; Tondat Romano, Eeklo, België; R. C. Veldhuyzen van Zanten, Enter; J. J. F. Visser, Amsterdam (W. M. Lookman); P. van Vliet, Nw. Loos- drecht; Prof. Dr. A.G. Weiier, Nijmegen; Mevr. G. A.Weijland- Thomassen, Doorn; Mr. Carl Winkel, Cochituate U.S.A.; Mr. J. van Winkelhof, Voorburg (H. C. Vermaat); H. Zantkuijl, Amsterdam; A. H. Zegeling, Haarlem. Als buitengewoon lid trad toe: Gemeentebestuur Ten Boer. Als donateur traden toe: C. V. J. van Ammers 8c Co, Amsterdam; Drs. S. C. Bakkenist, Breukelerveen; Dir. N.V. 't Koggeschip, Amsterdam; R. F. M. Wernekinck, Amsterdam.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1968 | | pagina 24