daar is de situatie van de Brouwersgracht tot de Raadhuisstraat eveneens alarmerend. Sinds het maken van deze lijst is men aan de restauratie van enkele van de genoemde panden begonnen; daar entegen zijn andere huizen inmiddels ontruimd. Het totale aantal van omstreeks honderd lege hui zen zal nauwelijks zijn gewijzigd. Eén voorbeeld van moedwillig bevorderd verval is bij voorbeeld het pand Prinsengracht 435, dat bijna vijfjaar geleden is uitgebrand, dat nooit te koop heeft gestaan en waarvan alleen, en eerst sinds korte tijd, de ramen zijn dichtgespijkerd. De kel derruimte staat dag en nacht open geen politie agent die dit ooit ziet voor ieder die alles en nog wat uit dit pand wenst te slopen en mee te nemen. Een ander wonderlijk geval is de eveneens uitge brande parterre-etage Prinsengracht 343; over de schending van ramen en deuren heb ik in het januari-nummer van dit blad reeds een en ander gezegd en getoond. Deze „oude" woning met een „oude", d.w.z. lage huur, waar ontelbare bejaar den naar snakken, heeft ruim twee jaar leeg ge staan en is thans verhuurd als bedrijfsruimte aan een fotograaf, voor hoeveel? De „pot" waarin in de loop van de jaren de schade- vergoedingsgelden zijn gestort die de Gemeente Amsterdam wèl heeft geïnd, zou eigenlijk dienen te worden besteed om eigenaren van leegstaande of leeg komende huizen in het Centrum te helpen 143 Prinsengracht 314, gapende raamgaten van een leeg huis. (foto WZilver Ritpe

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1968 | | pagina 19