WiK y# 'Mmwz markt een hopeloos verouderde onderneming^ JEn dan toch maar doorgaan, terwille van de „continuï teit in het bestuur"? Oudere Heemschutbestuurders herinneren zich hoe zij op 14 januari 1953 in de steenkoude Zuiclerkerk ontvangen werden om een uiteenzetting te krijgen over het plan, net nadat de wettelijke termijn voor bezwaarschriften was gesloten. Zij herinneren zich het adres aan cle gemeenteraad van 1959, tezamen met de verenigingen „Hendrick de Keijser" en „Ons Amsterdam", Amstelodamum en het K.O.G. Met grote nadruk werd telkens gevraagd dit plan te herzien voor het te laat zou zijn. Dit voorjaar heeft de Werkgroep Amsterdam 1975 gesteund door 110.000 handtekeningen, zich opnieuw tot B. 8c W. gewend om op het laatste ogenblik cleze grove amputatie van een stuk van de binnenstad te vervangen door een meer zorgvuldige en moderne ingreep. Het voorstel was een bekende Nederlandse architect, begeleid door een commissie van ambtelij ke en niet ambtelijke deskundigen, op te dragen een herziening te ontwerpen. Het voorstel ging dezelfde weg als de vroegere adressen: cle mist in. Wel werd de sloping van enkele monumenten uitgesteld en stelde cle Raad van de Steclebouw een studiecom missie in, maar noch Heemschut en de monumen- tenrestaurerende instellingen, noch het genootschap Amstelodamum of de Werkgroep Amsterdam 1975 werden uitgenodigd daarin een vertegenwoordiger te benoemen. En de bulldozers vreten verder door het puin. Wat bedoelen de heren nu eigenlijk met „inspraak"? G. B. iMl HUIZENBEURS Op het landgoed Borg Beuningen, grenzende aan het landgoed Singraven bij Denekamp, (Overijssel) beide toebehorende aan de Stichting Eclwina van Heek, bevindt zich een voor enige jaren geleden aan het agrarisch gebruik onttrokken boerderij met ruime behuizing op de oude havezatheplaats Borg Beuningen. Het gebouw is gelegen aan de rivier de Dinkel in een zeer mooie bosrijke omgeving op circa 1 km van het dorp Denekamp en verkeert thans, na omstreeks twee jaren te hebben leeggestaan, in een vrij slechte staat van onderhoud. De Stichting is bereid dit gebouw met aangrenzend erf in gebruik uit te geven als tweede woning, even tueel voor permanente bewoning, voor een lange tijdsduur van bijv. 30 jaren, waarbij dan de ge bruiker zelf de nodige herstelwerkzaamheden dient te bekostigen, alsmede het verdere onderhoud. Belangstellenden kunnen zich wenden tot voor noemde Stichting, H. J. van Heekplein 55-321 te Enschede, tel. nr. 05420-16542. CONGRES IN ANTWERPEN Als vervolg op de zomercursus Heemschut en Monu mentenzorg 1966 te Amsterdam organiseert de Ko ninklijke Vereniging voor Natuur- en Stedenschoon te Antwerpen een congres over monumentenzorg en historische kernen. De bijeenkomsten vinden plaats in het huis Oosterrieth, op 19 en 20 oktober 1968. Van Nederlandse zijde zullen mej. ir. J. H. Mulder en Ton Koot het woord voeren, resp. over „bescher ming van historische kernen" en „de integratie van het monument". Verschillende Belgische architecten zullen inleidingen houden over de stand van zaken in België. Wie nog aan deze bijeenkomst wil deel nemen moet zo spoedig mogelijk contact opnemen met het secretariaat van cle Kon. Ver. van Natuur en Stedenschoon, Koningin Astridplein 24, Antwerpen, telef. 32.35.31. 127 De Kromboomslootj een grachtje van intieme verhoudingen in de Lastage. Volgens hel nog steeds geldige bestemmingsplan zou de bebouwing ter linker zijde op de foto plaats moeten maken voor kolossale bedrijfsgebouwen. ."«■y- i

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1968 | | pagina 37