1 de makelaar 2 de architect 3 de financiering 4 de subsidie- en premieregeling 5 de fiscale mogelijkheden 6 eigen bewoning, verhuur of verkoop In deze brochure zijn, in logische volgorde, een aantal zakelijke gegevens, benodigd voor het bewonen en restaureren van huizen in de binnenstad, bijeengebracht. De bemiddelaar bij aankoop of huur van een pand. Wie hij is, wat hij voor u doet, hoe u zijn betrouwbaarheid toetst en wat zijn diensten kosten? Uw raadsman en de ontwerper van het restauratieplan. Waarom hij nodig is, hoe hij werkt, hoe groot zijn honorarium is en hoe de aannemer wordt ingeschakeld? Een ingewikkelde materie, die u toch niet hoeft af te schrikken. Hoe een begroting tot stand komt, hoe wordt een hypotheek beoordeeld, hoe financiert men de bouw en hoe lang duurt een restauratie? Overheidsmaatregelen die onvoldoende bekendheid genieten. Hoe subsidie wordt verleend, waarom men subsidie krijgt en hoeveel, wat zijn de premie-mogelijkheden? Kunnen bij een restauratie zeer in uw voordeel zijn. Wanneer aftrek mogelijk is, voor welk soort panden en hoe groot de belastingbesparing is? Voorlichting over de wijze waarop u kunt beschikken over uw eigendom voor en na een eventuele restauratie. Wanneer eigen bewoning mogelijk is en wat men kan doen als men een gedeelte van het pand wil bewonen. Hoe de huurders worden gekozen en hoe het staat met gedeeltelijke verkoop van een pand in horizontaal eigendom. Na deze stortvloed van gegevens vraagt u zich misschien af of u toch maar niet beter in uw flatje kunt blijven wonen. Goede raad, lees deze inleiding dan nog een keer. Restaureren is een avontuur, de voltooiing ervan een prestatie die u, wanneer het plezier van het wonen in de binnenstad kan beginnen, een enorme bevrediging schenkt. Het Bestuur 103

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1968 | | pagina 15