wat 'levend monument' voor u doet deskundige voorlichting te huur. Sommige huizen worden opnieuw door bedrijven betrokken, wat tot verder verval kan leiden. Andere huizen worden gerestaureerd en met veel enthousiasme opnieuw geschikt gemaakt voor bewoning. Veel mensen, die dit ook graag zouden willen, zien op tegen de problemen waarmee zij dan geconfronteerd zullen worden. En daarbij nu wil de vereniging 'Levend Monument' hen graag steunen. De vereniging 'Levend Monument" gaat uit van de volgende stelling: een oud huis kan als monument slechts dan een levend onderdeel van een stad blijven, als het de liefderijke zorg van zijn bewoners ontvangt. Een onbewoond huis, ook al is het een monument, dreigt te vervallen tot een pand vol stof en spinrag, bijgezet in de grafkelders van de vergetelheid. De vereniging 'Levend Monument' wil de gedachte uitdragen, dat alleen een bewoonde binnenstad een levende binnenstad kan zijn. De vereniging wil uw vraagbaak en leidsman zijn bij allerlei problemen die zich voordoen, wanneer men een oud huis bewoont of dit wenst. En vanzelfsprekend behartiging in de breedste zin van de belangen van haar leden. De vereniging 'Levend Monument' wil nationaal werkzaam zijn. De vereniging streeft naar de uitgave van een periodiek. Daarin zullen artikelen worden gepubliceerd over stedebouwkunde in binnen- en buitenland, betrekking hebbende op de binnenstad als woongebied. Ook zal getracht worden de weg te wijzen naar deskundige voorlichting op architectonisch, juridisch, verzekerings- en belastingtechnisch gebied. Omdat de animo tot restaureren door het voorbeeld van een geslaagd herstel aanzienlijk wordt versterkt, zal ook regelmatig een voltooide restauratie critisch worden beoordeeld op vakmanschap en kosten. De vereniging wil goed vakmanschap gaarne aanmoedigen. Een timmerman, loodgieter, electricien, schilder, steenhouwer, maar ook een makelaar, aannemer, architect, verzekeringsmaatschappij of hypotheekbank die heeft blijk gegeven van affiniteit met de doelstellingen van de vereniging, zal in dit blad worden genoemd. Zij zijn dan gerechtigd tot het voeren van het speciale vignet van de vereniging 'Levend Monument'. 102

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1968 | | pagina 14