UITNODIGING TOT DEELNEMING AAN DE HEEMSCHUTDAG 1968 Uw speciale aandacht wordt er op gevestigd, dat geen afzon derlijke convocaties meer zullen worden toegezonden. De Heemschutdag zal dit jaar, zoals bereids in het vorig nummer is aangekondigd, worden gehouden op zaterdag 7 september en staat open voor leden, buiten gewone leden en donateurs, eventueel vergezeld door een introducé tot een maximum van 250 personen. Het programma omvat dit jaar een bezoek aan de stad Utrecht. Het programma is als volgt samengesteld: 10.15 u. Samenkomst in de Janskeik op het Jans kerkhof. Rekening is gehouden met de aan komst van treinen uit alle richtingen, zodat de afstand Centraal Station te voel kan wor den afgelegd 15 min). Ook kan gebruik worden gemaakt van de stadsbus, lijn 3, 4b, 9, ol 10. Voor degenen die per auto denken te komen wordt er op gewezen dat er zater dagsmorgens bloemenmarkt op het Jans kerkhof is, zodat claai niet kan worden ge parkeerd. In de kerk zal toslichting worden gegeven over de kerk en de stad, terwijl daar tevens een kopje koffie zal worden aangeboden. Tevens wordt dan een bezoek gebracht aan een tijdelijk paviljoentje op het Janskerk hof dat daar gebouwd is ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het Utrechts Mo- numenlenfonds. 11.30 u. Ontvangst op het stadhuis door het gemeen tebestuur van Utrecht. 12.30 u. Koffiemaaltijd in het Gebouw van Kunsten en Wetenschappen op de Mariaplaats. 13.45 u. Voor de middagexcursie zullen drie groe pen worden gevormd en wel: Groep I Wandelen van de Mariaplaats naar de Dom. Bezichtigen van de Domkerk onder deskun dige leiding, Domplein, Kloostergangen, Kapittelzaal van de Dom, daarna naar de in restauratie zijnde Pieterskerk met het nieu we orgel, waar thee zal worden geserveerd. Terugwandelen naar het Stationsplein. Groep II Van de Mariaplaats naar het Barthelomeus Gasthuis met de gobelins in de ïegen ten- kamer. Wandelen naar de Nicolaaskerk met omgeving, terug door Lange Nieuw- straat naar Catharijnen Convent met mu seum Van Speeldoos tot Pierement en Ca- tharijnenkerk met de nieuwe ramen van Joep Nicolas. Vandaar terug naar Stations plein. Groep III Met bussen naar de Gemeentelijke Land goederen Nieuw Amelisweercl, Oud Amelis- weerd en Rijnauwen. Een wandeling van anderhalf a twee uur. In het theehuis Rij nauwen theedrinken en dan met de bus te rug naar het Stationsplein. Mochten onverhoopt de weersomstandighe den een wandeling op deze landgoederen niet toelaten dan brengen de bussen de deel nemers van deze groep naar het kasteel Zui len, dat dan kan worden bezichtigd en al waar ook thee zal worden geserveerd. Er zal naar worden gestreefd dat alle drie de excur sies om uiterlijk 5 uur aan het Station zullen zijn. De kosten bedragen 10,— per persoon. Aanmelding uitsluitend per giro of bank tot 20 augustus, even tuele latere aanmelding zal afhankelijk zijn van de beschikbare plaatsen. Op het giro- of bankstrookje duidelijk vermelden het aantal deelnemers, de eer ste èn de tweede keuze voor de middagexcursie, waarbij het bestuur de bevoegdheid behoudt van die keuze af te wijken. Verzoeke de betaling uitsluitend te doen door over making van het verschuldigde bedrag op één der volgende rekeningen: Postgiro: 124326 t.n.v. De Bond Heemschut te Am sterdam; Gem. Giro: H 2230 t.n.v. De Bond Heemschut te Amsterdam; Bankiers: Mees Hope te Amsterdam, t.n.v. De Bond Heemschut te Amsterdam; met vermelding op strookje „Heemschutdag 1968". Degenen van wie de inschrijving kan worden geho noreerd krijgen tijdig een deelnemerskaart met groepsnummer en een lunchkaart toegezonden. 67

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1968 | | pagina 5