Excursie naar Haastrecht op 21 september 1968 Elders in dit blad hebt U kunnen lezen dat de Com missie Cultuurleven 1815-1940 is opgericht. Een van haar doelstellingen luidt: „het bevorderen van de kennis van en de belangstelling voor de cultuurui tingen van het tijdvak 1815-1940". Het leek de Com missie daarom aardig zaterdag 21 september een ex cursie te organiseren naar het museum Bisdom van Vliet te Haastrecht. Er is in Nederland geen beter specimen te vinden van een Hollands-deftig heren huis dat nog tot in de kleinste details de atmosfeer ademt van het woonhuis van een Nederlandse fami lie uit het burgerlijk-patriciaat van de tweede helft van de vorige eeuw. Dit is te danken aan het testa ment van mevrouw Lefèvre de Montigny-Bisclom van Vliet, waarin zij de nodige beschikkingen heeft getroffen om het karakter van dit woonhuis, ge bouwd tussen 1874 en 1877, volledig te bewaren. Het ligt in de bedoeling van de Commissie het aantal deelnemers te beperken tot 40. De reden hiervoor is dat deze excursie een min of meer specialistisch ka rakter zal dragen en dus alleen boeiend zal zijn voor hen die zich in het bijzonder interesseren voor het geen dit museum te bieden heeft. De algemene rondleiding door het huis wordt ver zorgd door de heer C. Uittenbogerd, huisbewaarder van het museum. Een expert op het gebied van de ceramiek zal de porseleincollectie bespreken; de heer D. H. Couvée, hoofd van de historische afdeling- van het Rijksmuseum in Amsterdam en Dr. C. A. van Swigchem, verbonden aan de Rijksdienst voor Monu mentenzorg, zullen nader ingaan op de architectuur en het interieur. Tijdens het bezoek bestaat voor de deelnemers gelegenheid tot vragenstellen en dicus- sie. Halverwege de excursie zal thee worden aange boden in het nabijgelegen restaurant „De Ridder hof". Men wordt verzocht om 2 uur vóór het museum Bis dom van Vliet aanwezig te zijn. Het museum is be reikbaar met een lijnbusdienst, vertrekkend links van het station Gouda. Vertrek vanuit Gouda 13.05 of 13.35 aankomst Haastrecht, halte kerk 100 m. van het museum 13.20 of 13.50. Om 16.45 en 17.15 vertrekken er weer bussen vanaf Haastrecht naar Gouda, aankomst Gouda 17.00 en 17.30. De prijs der excursie bedraagt: 3.50 per persoon. Men gelieve zich op te geven vóór 1 september d.m.v. storting van dit bedrag op postgiro nr. 367139 t.n.v. mevrouw A. A. Oosterbaan-Vissink, Westplant soen 98, Delft, onder vermelding: excursie Haastrecht. Zouden zich meer dan 40 personen opgeven, dan krij gen zij die na de 40ste melden hun bedrag teruggegi- reerd, hetgeen inhoudt dat zij dit keer niet deel kun nen nemen aan deze excursie. 77 Haastrecht, mu seum Bisdom van Vliet, hoofdge- bouw geïnspi reerd. op de ISde eeuw, het aanslui tende koetshuis op de Hollandse renaissance, voor beeld van de in teressante villa- bouiu van de J9de eeuw (foto Monumen tenzorg)

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1968 | | pagina 15