HERLEEFD VERLEDEN Sinds Laurens Janszoon Koster en Gutenberg van het manuscript-in-één-exemplaar het boek in meerdere exemplaren maakten, zijn er in de Lage Landen veel boeken verschenen. En weer verdwenen. Menig boek verdween of verdwijnt terecht: lang niet alle boeken zijn voor de eeuwigheid geschreven. Maar enkele zijn verdwenen en leven desondanks voort: in onze taal, in onze manier van spreken, in andere boeken, die ernaar verwijzen, en zelfs in liederen die wij somc zingen of waarnaar wij luisteren. Het zijn boeken die aan de beschaving van Nederland hebben bijgedragen en die ook vandaag nog iets betekenen. Velen zouden deze boeken ongetwijfeld graag willen bezitten, maar dat is helaas niet mogelijk omdat er veelal nog slechts een enkel exemplaar van bestaat, waardoor zij haast kostbaarder zijn geworden dan goud. In de serie HERLEEFD VERLEDEN, een gezamenlijke uitgave van Uitgeverij Het Parool en de antiquaren N. Israël en B. de Graaf, worden belangrijke werken uit het Nederlandse beschavingsgebied opnieuw uitgegeven en wel in een vorm, die in alle opzichten zo exact mogelijk gelijk is aan de oorspronkelijke uitgave. Bij elk der boeken wordt een inleiding gevoegd, waarin omtrent het ontstaan van het boek en zijn auteur alle mogelijke bijzonderheden aan het licht worden gebracht. In de eerste reeks van de serie HERLEEFD VERLEDEN zullen verschijnen: Jacobs Cats Spiegel van den ouden en nieuwen Tijdt (1632) Prijs: 75,bij intekening slechts 50, Johannes Isaakszoon Pontanus Historische beschrijvinghe der coopstadt Amsterdam (1614) Prijs: 60,bij intekening slechts f 40, Luigi Guicciardini Beschrijving van alle de Nederlanden (1612) Prijs: 110,bij intekening slechts f 80, Adriaan Valerius Nederlantsche Gedenckclanck (1626) Prijs: 40,bij intekening slechts 30, Indien afzonderlijk gekocht bedraagt de totaalprijs dus 285,Bij intekening op de gehele eerste reeks is de totaalprijs slechts f 200, Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door de erkende boekhandel of door Uitgeverij Het Parool, Wibautstraat 131, Amsterdam-O.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1968 | | pagina 2