Zevenaar - bestemmingsplan Hengelder en partiële herzieningen uitbreidings-plan in hoofdzaak. Heem schut ging tegen dit bestemmings-plan aanleg in dustrieterrein op grond van het Huis Sevenaer in hoger beroep bij de Kroon. Wij achten het even eens onjuist, dat de gemeente met nieuwe wijzi gingsvoorstellen komt, terwijl het bestemmingsplan Hengelder nog niet van kracht is. In deze geest werd door ons aan het Gemeentebestuur van Zeve naar geadresseerd. Zwolle - bestemmingsplan stadskern binnen de grachten. Verschillende door Heemschut bestreden punten uit dit bestemmingsplan zijn door Gedepu teerde Staten geschrapt. Aangezien ten aanzien van de rooilijn verlegging aan de Praubstraat onze be zwaren ongegrond werden verklaard verzochten wij B W het pand Praubstraat 30, indien dit uitein delijk toch zou worden gesloopt, elders in de stad te herbouwen. Het Gemeentebestuur liet ons weten, het sparen van het huisje ter plaatse gaarne in over weging te zullen nemen. Linschoten - bestemmingsplan Rapijnen. Het be stemmingsplan gaf ons aanleiding de Raad der Ge meente te adviseren bij wegprojectie en amovering van bestaande bebouwing ook andere mogelijkhe den te overwegen. Aantasting van het bestaande dorpsgezicht moet worden vermeden. In hun ant woord verzekerden B 8c W dat, waar zulks mogelijk is, met onze naar voren gebrachte wensen en menin gen rekening zal worden gehouden. Delft - bestemmingsplan Kruithuisweg-Schieweg. Het vaststellen van een bebouwingshoogte van 30 nr. door Gedeputeerde Staten van een aan het Kruit huis grenzende nieuwbouw-project was aanleiding- ons met bezwaren tegen deze hoogte tot de Kroon te wenden. STREEKPLANNEN Zaandam - bebouwing Kalverpolder. De strijd voor het vrijhouden van de Kalverpolder als achtergrond voor de steeds in belangrijkheid toenemende Zaanse Schans is nog niet beëindigd. Het verzoek van de Gemeente Zaandam tot de Kroon, om Gedeputeer de Staten de verplichting op te leggen het streek plan binnen een halfjaar zodanig te herzien, dat de Kalverpolder, met uitzondering van het deel waar de Zaanse Schans is gelegen, voor woningbouw be stemd mag worden, was aanleiding voor Heemschut zich eveneens tot de Kroon te wenden en er op te wijzen, dat aangezien er zich geen nieuwe feiten of omstandigheden hebben voorgedaan het niet wen selijk is van de door Provinciale Staten vastgestelde procedure af te wijken. Hoordzeekanaalgebied. Teneinde de mogelijkheid van een onderbreking van de te realiseren industrie gebieden na te gaan, werd door ons geopperd of het wellicht mogelijk zou zijn een plaatsje als Ruigoord in het betreffende industriegebied te behouden en een nuttige funktie te geven. Streekplan Rijk van Nijmegen. Provinciale Staten van Gelderland werd verzocht het streekplan Rijk van Nijmegen zodanig te doen wijzigen, dat het voor stads- en dorpsuitbreiding bestemde gebied aanzien lijk wordt ingekrompen. De bedreiging van het fraaie natuurgebied bij Hatert maakt het streekplan in de huidig voorgestelde uitvoering voor Heem schut onaanvaardbaar. Ontwerp-Streekplan Vecht en Plassengebied. Tegen het ontwerp-streekplan Vecht en Plassengebied wer den ondermeer bezwaren ingebracht door de Stich ting Ridderhofstad Gunterstein, het Plassensclrap Loosdrecht en de Contact-Commissie voor Natuur en Landschapsbescherming. De Bond Heemschut onderschrijft deze bezwaren en heeft hiervan het Prov. Bestuur van Utrecht mededeling gedaan. VERKEERSPLANNEN Groningen Centrum. Met voldoening werd gecon stateerd dat het ontwerp-verkeersplan voor Gronin- gen-centrunr een beperking van het verkeer door het centrum beoogt. Dit is vooralsnog de enige mo gelijkheid om de stadskern „leefbaar" te houden. Op enkele punten werden door ons varianten naar voren gebracht, die naar wij menen een verbetering- van de geprojecteerde binnenring' nastreven. Tracé Autosnelweg Maastricht-Luik. De verlegging- van het oorspronkelijk vastgestelde tracé in oostelij ke richting, betekent een ingrijpende aantasting van de natuurmonumenten gelegen ten Oosten van de oude weg naar Luik. Wij verzochten de „Commissie van Overleg voor de Wegen" onze bezwaren in hun overwegingen te willen betrekken. Wassenaar Kruispunt Rijksiuegen 4 en 14. Heem schut tekende protest aan tegen de omstandigheid dat het ingrijpende en de omgeving ernstig- aantas tende plan voor de reconstructie van het kruispunt ter visie is gelegd, met een termijn van veertien da gen om bezwaren in te dienen. Deze termijn maakt het niet mogelijk de plannen voldoende te bestude ren. Verkeersdam naar Ameland. Het besluit van Prov. Staten van Friesland de aanleg van een verkeersdam te bevorderen, was aanleiding ons tot de Ministers van Volkshuisvesting- en Ruimtelijke Ordening en C.R.M. te wenden. Naar de mening van de Bond Heemschut is het niet gewenst deze aanleg los te 57

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1968 | | pagina 21