Heemschutberichten Loopt Sluis gevaarvervolg blz2J 28 Delft, orngexhng Kruithuis G.S. hebben in het bestemmingsplan „Kruithuis- weg-Schieweg" voor de bebouwing nabij het histori sche Kruithuis de toegelaten bouwhoogte van 12.50 m. verhoogd tot 30 m. Heemschut maakte bij de Kroon bezwaar tegen deze verslechtering van een ge meentelijk plan door het provinciaal bestuur. s-Gravenhageplaats dolfinarium Heemschut heeft B. en W. verzocht om als plaats voor het dolfinarium dat men voornemens is te stichten, niet de Nieuwe Scheveningse Bosjes aan te- wijzen, omdat door de grote omvang die bij een dolfi narium nodig is voor horeca-bedrijf en parkeergele genheid de Bosjes tezeer geschaad zouden worden. Vecht- en Plassengebiedontwerp-streekplan Heemschut steunde in een brief aan de Provinciale Staten van Utrecht de bezwaren van de Stichting Ridderhofstad Gunterstein en van het Plassenschap tegen het ontwerp-streekplan. Leeuwarden, „Luilekkerland" In 1960 ondernam Heemschut stappen bij het ge meentebestuur van Leeuwarden en bij de Hervormde Diakonie als eigenares van een complex aardige oude huizen aan de Nieuwe Buren-Breedeplaats, genaamd Luilekkerland, om te bereiken dat deze panden her steld en niet gesloopt zouden worden. Thans lezen wij dat een begin gemaakt is met herstel. Er komen zes woningen in. Heusden, vestingwerken Het herstel van de wallen en grachten van Heusden, waarvoor ook Heemschut al zo lang geijverd heeft, Vele leden betwijfelden, of de vorming van de vijf ge meenten: Terneuzen, Oostburg, Aardenburg, Hulst en Hontenisse niet te ver ging! Twijfel werd uitge sproken of deze plannen wel doordacht waren en de nodige zorgvuldigheid hadden ondervonden. Onze twijfel is niet twijfelachtig meer, wij zijn wel zeker, dat in elk geval de zorgvuldigheid ten aanzien van Sluis te wensen overlaat. Wij vertrouwen dan ook, dat duidelijk gemaakt zal worden, hoe men tot deze voorstellen is gekomen. Sluis verwijt de voorstellers niet minder dan het ont breken van een diepgaand, systematisch en weten schappelijk onderzoek, dat elk ontwerp tot herinde ling, vooral als het zo ingrijpend is als het onderha vige dient vooraf te gaan. Dat lijkt ons een terechtwij zing die in een democratisch bestuurd land niet voor- bijgegaan kan worden. TON KOOT komt eindelijk op gang. In het kader van de werk loosheidsbestrijding is een groot bedrag voor dit werk gereserveerd, zo lezen wij in „De Stem". Zuid-Limburg, tracé autoweg E 9 Naar verluidt overweegt de Rijkswaterstaat een ver schuiving in het ontwerp-tracé van de autosnelweg Maastricht-Luik, van de westzijde naar de oostzijde van Gronsveld. Het prachtige heuvelachtige bosge bied ten oosten van de oude weg, gedeeltelijk natuur reservaat, zou hierdoor onherstelbaar worden ge schonden. Heemschut heeft tegen dit plan bezwaar aangetekend bij de commissie van overleg voor we gen. Bunnik, fort Rhijnauwen Aansluitend aan de brief die Heemschut aan de mi nister van C.R.M. schreef over de wenselijkheid het zo belangrijke fort Rhijnauwen ongeschonden te be houden, heeft het bestuur van onze Bond thans be zwaar gemaakt bij G.S. van Utrecht tegen het streven van de gemeente Bunnik om het fort een andere be stemming te geven. Ilpendam, garage Het plan om ter plaatse van de door het kerkbestuur verkochte N.H.pastorie een grote garage te stichten is volgens Heemschut verwerpelijk omdat het dorps- schoon ernstig zou worden geschaad door een geheel uit de schaal vallend bouwlichaam, dat op een in dustrieterrein thuishoort, en zowel de rust als de wel stand zouden worden verstoord door het gebruik dat de garagehouder dan van de openbare weg zou ma ken voor parkeren en reparatiewerk. De Bilt, ontwerp monumentenlijst Heemschut heeft er bij B. en W. van De Bilt op aan gedrongen het pand Burgemeester de Withstraat 29- 31-33 op de monumentenlijst te plaatsen terwille van zijn betekenis voor het dorpsbeeld. Linschoten, bestemmingsplan Rapijnen Tegen dit ontwerp-bestemmingsplan heeft Heem schut bij de gemeenteraad enkele bezwaren geopperd. Deze betreffen de o.i. nodeloze afbraak van een fraaie boerderij aan de Linschoten, tegen het voornemen om de bebouwing aan de noordzijde van de kerk te slopen zodat het kerkhofje zijn harmonische aanslui ting bij de omgeving zou verliezen en tegen de af braak van een rij op de concept-monumentenlijst ver melde panden langs de Dorpsstraat. De Dorpsstraat zou volgens Heemschut tot beschermd dorpsgezicht verklaard moeten worden. Voorschoten, perceel Treubstraat 21 De gemeenteraad van Voorschoten heeft het pand Treubstraat 21 van de ontwerp-monumentenlijst af gevoerd, omdat het in slechte staat verkeert. Heem schut verzocht de minister van C.R.M. het pand op de lijst te handhaven. Het maakt namelijk deel uit van een belangrijk beschermd dorpsgezicht en er is reeds een restauratieplan voor gemaakt.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1968 | | pagina 12