HEEMSCHUTDAG 1967 „Neem goede ingrediënten en een smakelijk geheel is verzekerd". De beide Heemschutdagen heeft het aan goede ingrediënten zeker niet ontbroken, stra lend weer, een passend décor van Zeeuwse luchten en een hartelijke ontvangst overal waar het gezel schap voor korte of langere tijd vertoefde. Lang slapers kwamen er niet aan te pas. Na aankomst van de trein om even over 10 in Vlissingen, ging het gezelschap van 200 deelnemers aan boord van de pont naar Breskens. Een kopje koffie, een weer zien met oude bekenden; te snel was de overkant bereikt. De bussen reden via Cadzand en Retran- chement en de chauffeurs zagen kans rijkunst en het geven van toeristische inlichtingen op kundige wijze te combineren. In een zonovergoten Sluis, was het Gemeentebe stuur ter begroeting aanwezig. Burgemeester van Hootegem verwelkomde het grote gezelschap in het zoals hij het graag noemde Gemeenschaps huis en de heer Koot, die wegens ziekte van de voorzitter, Mr. Am. J. d'Ailly als voorzitter optrad, memoreerde in korte trekken de geschiedenis van de wederopbouw van Sluis, dat in oktober 1944 zo deerlijk was verwoest. Als blijk van waardering overhandigde hij de burgemeester de Heemschut oorkonde, voor de toewijding waarmee deze ge meente de wederopbouw heeft voltooid. Burgemeester van Hootegem verraste met een fraaie uitvoering van het wapen van Sluis als passende versiering 'van het nieuwe kantoor van Heemschut. Na een Zeeuwse lunch werd een kort bezoek ge bracht aan St. Anna ter Muiden, waar men 10 meter van de grote weg zich in de Middeleeuwen kon wanen. Terug in Sluis werd een rondwandeling door het stadje gemaakt en bespeelde Prof. E. Delmotte het carillon van het raadhuis. Langs een waarlijke „Heemschut route" brachten de bussen de deelnemers vervolgens naar Aarden burg. Hier was het Gemeentebestuur en de President Kerkvoogd van de Sint Baaf ter begroeting aan wezig. Een kort woord door de heer van Berckel, een deskundige toelichting van de President Kerk- voogd, de heer J. J. Rosseel bij de rondleiding in deze interessante kerk en een kopje thee, vormden het besluit van deze dag vol schone indrukken van West Zeeuws-Vlaanderen, waar vele deelnemers nog wel eens in alle rust naar zullen terugkeren voor een langer bezoek. Een 100-tal leden was reeds vrijdagmiddag naar Middelburg gekomen. Zij hadden een begroetings bijeenkomst in de Schouwburg, waar in aanwezig heid van Wethouder J. J. van der Weel met aan dacht werd geluisterd naar een causerie over stede- bouwkundige verzorging, gehouden door de adj. directeur van Openbare Werken, de heer H. Mooi- broek. -I||'l Vervolgens werd onder leiding van het bestuur van de Zeeuwse commissie een rondwandeling gemaakt. Men vond elkaar terug in het Abdij-restaurant. Na het diner een korte wandeling naar het Stadhuis, dat zijn deuren gastvrij opende en waar het goed was te toeven. In de late avonduren viel over het hier en daar verlichte Middelburg een enkele re gendruppel. Toen was echter de eerste Heemschut dag reeds ten einde. Zaterdagmorgen toerde het gezelschap door het Sloegebiecl waarbij de directeur van het Havenschap Vlissingen de heer van Konijnenburg als gastheer optrad. M. VAN EVERDINGEN 100 Middelburg, Abdij. (foto W. Zilver Kupe)

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1967 | | pagina 8