HUIZENBEURS te smal voor het bedoelde tweerichtingsverkeer. Dit zou onvermijdelijk een verbreding van het profiel en dus sloping van een der beide wanden meebren gen; een betreurenswaardig verlies dat voorkomen kan worden door gebruik te maken van het gedemp te Kattendiep, met een nieuw te bouwen brug over het Schuitendiep. Ook de westzijde van de Binnen ring zou winnen door een verschuiving, die het verkeer in noordelijke richting grotendeel langs de Westerbinnensingel en zuidwaarts langs de Wester singel leidt. Uitvoerig wordt in de brief van Heemschut aan B. en W nagegaan welke delen van de bebouwing in de binnenstad voor de handhaving van het his torisch gegroeide stadskarakter niet kunnen worden gemist, en door welke wijzigingen in het ontwerp plan het behoud zou kunnen worden bevorderd. Hoewel een bestemmingsplan nog niet aan de orde is, wil Heemschut er toch reeds op wijzen dat een nieuw politiebureau en een groot universiteits complex voor het levendig en dus bewoond houden van het centrum niet de geschikte objecten zijn, het ware beter hiervoor ruimte in de uitbreidings plannen te reserveren. Het bestuur van de Bond Heemschut is B. en W. van Groningen erkentelijk voor de tijdige toezen ding van het plan en hoopt dat de naar voren ge brachte voorstellen mogen bijdragen tot verbete- ring. Te Sicartbroek, gemeente Weert, is een monumen taal huis uit 1782 te koop. Het huis bevat 6 kamers, badkamer, keuken en bijkeuken, kelder en berg ruimten en verkeert in behoorlijke staat van onder houd. Er hoort een grote tuin bij van 34 are. De omgeving is bosrijk. Voor nadere inlichtingen wende men zich tot J. Hox, St. Annenstraat 3, Stramproy, telefoon 04956—432. Shell Toer gids Onze leden, vooral de nieuwe leden, willen wij nog even in herinnering brengen dat men door over schrijving van 0,50 administratiekosten, op een van de rekeningen van de Bond Heemschut post giro 124326 en gemeentegiro H 2230 de Shell toer- gids „Langs oude Dorpskerken" kan verkrijgen. Dit. aardige boekje werd geschreven door Evert Zandstra en is in het begin 1967 als relatiegeschenk rondge zonden. De vorige deeltjes in deze reeks zijn niet meer verkrijgbaar, van dit laatste heeft Heemschut er nog enkele in voorraad. NIEUWE LEDEN Als buitengewoon lid traden toe: (tussen haakjes de namen van de voorstellers) Assurantiekantoor H. Begemann, 's-Gravenhage (A. Kuyper)H. E. Falke, Groningen (B. Th. Groefse- ma); Mej. H. G. van Gijssel, Rotterdam; Drs. L. J. Hermans, Culemborg (P. Knuttel); Mevr. A. Hesselink-Peereboom, Scheveningen (Mevr. S. W. S. Bange-Boot)H. Hooyberg, Amersfoort (Ouder- comm. A. Schweitzerschool)Mevr. E. Kraan-Dom, Rijswijk; M. Kwadijk, 's-Gravenhage; Ir. M. J. Loschacoff, Zierikzee (C. Postma)Mr. G. F. Lun- singh Tonckens, Renesse; Drs. L. H. Meerburg, Velp; Ir. H. F. Mertens, Breukelen; K. J. Metz, Voorschoten; G. J. Metzelaar, Diemen; Drs. P. J. Meij, Arnhem; Ir. F. C. P. W. Meijlink, Overveen; H. J. Molenberg, Lemmer; Mej. A. M. Muntendam, Amsterdam; Mevr. M. Nieuwenhuys, Heemstede; W. L. Nolke, arts, Arnhem; J. O. Norel, Zetten; Ds. P. Prins van Wijngaarden, Alkmaar; J. Prijs, 's-Gravenhage; Mej. L. W. Romein, Zwijndrecht; Mej. B. H. Sluyter, Amsterdam; H. J. Stockmann, Amstelveen; H. de Vries, Maarn; Mej. E. F. Wesse- link, Enschede. BOEKBESPREKING 120 Drie Eeuioen Weesperbuurt (uitgave 't Koggeschip, f 12,90) is een nieuw staaltje van het talent van M. G. Emeis jr. om uit gemengd nieuws van een ver en nabij verleden een kleurig verhaal samen te stellen. Hij heeft al meerdere gedenkboeken van jubilerende bedrijven volgens dit procédé geschreven en telkens verbaast men zich over het boeiende feitenmateriaal en de bekwame wijze waarop uit al die heterogene fragmenten een levendig tijdsbeeld wordt opgebouwd. Het 60-jarig be staan van de drukkerij 't Koggeschip was de aanleiding voor dit goed verzorgde boekje over de Weesperstraat en omgeving. Daar komt de aanleg van de straat als onderdeel van het grote 17de eeuwse uitbreidingsplan bij ter sprake en de poort die haar afsloot, het typische karakter dat de Weesperstraat had als hoofdader van de Joodse buurt, het Weesperpoort- station en de Diamantindustrie, de paardentram en de onder gang van de bevolking. Het is merkwaardig hoe in één be trekkelijk beperkte buurt stukken wereldgeschiedenis zijn samengevat tenminste wanneer het gezien en beschreven wordt door iemand die zoveel weet en zo goed schrijft als M. G. Emeis jr.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1967 | | pagina 28