Zulke gaten zal je in je gebit hebben! Amsterdaad'75 \y^r^jr 4 C&jw* J- lC~ 113 Foto's: Jac. B. Rloder De glimlach van Amsterdam is bezig een grijns te worden. Het mooie gezicht van Mokum wordt aangetast door een stedebouwkundig tandbederf. Pandbederf. Gevelwandbederf. De gaten vallen erin. De wolf vreet zich er doorheen. Tussen tuit- entrapgevels gapen de krochten, groeien de krotten. Langzaam. Maar verziekend zeker. Zulke gaten zal je maar in je gebit hebben! Bouwkunstig unicum De binnenstad van Amsterdam is een van de belangrijkste oude stadskernen ter wereld. Een bouwkunstig unicum door zijn 5 6000 gevels, grachten, bruggen en torens in een nog grotendeels gave 17e eeuwse plattegrond. 1 kant van de Herengracht: wèg! In de laatste 20 jaar verloor Amsterdam bijna 600 huizen uit de 17e en 18e eeuw. Naast elkaar gedacht vormen zij een gevelwand die langer is dan de hele Herengracht. Klik! zegt de camera van de toerist. En Ping! zegt de nationale kassa waar per jaar meer dan 1.000.000.000 toeristische guldens inrinkelen, hoofdzakelijk aangetrokken door Amsterdam. Straks ook nog? Als kilje banken en bibliotheken de baas zullen zijn in de vierde toeristenstad ter wereld? Wees een Beer in 't verkeerl Log, langzaam en zwaar dreunt het verkeer langs fragiele grachten en door straten en stegen, die alleen voor voeten geschapen zijn. De beer is los! Hij verheft zich dreigend op z'n achterpoten als iemand er iets van zegt. Tèm hem! Simon Carmiggeit Mr. P. J. Mljksonaor Boudewln Mies Timp-Bouwman Prof. Or. Max Euwo Prof. Ir. J. H. van don Broek. b. I. Prof. Dr. Fr. do Jong Edz. Fanny Blankers-Koen Ko van Dijk Qr6 van Swol-Brouwenstyn

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1967 | | pagina 21