de sprekers van de drie uitgenodigde groepen: eerst de architecten en beeldende kunstenaars, toen de monumentenzorgers en stadsschoonverdedigers en ten slotte de Kamer van Koophandel en het wijk centrum, bracht een zo duidelijke opinie en zoveel waardevolle suggesties en gedachten naar voren dat het de raad en het ambtelijk apparaat niet alleen stof tot luisteren gaf, maar ook reden tot nadenken en tot heroriëntering van opvattingen en bestuurs praktijken zou moeten verschaffen. Want op één punt bestond een merkwaardige overeenstemming. Enkele citaten uit de persverslagen: „Geen enkele spreker verbloemde zijn kritiek of sprak al te vriendelijk over het gevoerde beleid" (Algemeen Dagblad)„De kritiek die het gemeentebestuur en hun ambtenaren te slikken kregen was overi gens niet malsEen algemene klacht: Laat er toch een duidelijk beleid ten aanzien van de oude stad komen en breng er meer openheid in" (Vrije Volk), „Nooit tevoren heeft het Amsterdamse stads bestuur in het openbaar zo'n felle kritiek te slikken gekregen uit een zo eensgezind forum van zich sa- zers waargemaakt moeten worden. De uit Amerika overgewaaide vorm van de hearing verschillende verslaggevers trokken de vergelijking met een teach- in en een love-in lijkt voor dit doel geschikt. Of het „lijken" een „blijken" wordt, zal afhangen van de manier waarop het gemeentebestuur het beluis terde verwerkt. Want dat was het volgende resultaat van de avond: 109 Een van de vele rotte plekken in het stadshart. Boerensteeg. (foto Jac. B. Rieder) Telefooncentrale Herengracht, architectuur Dienst P.W. 1956, (foto's hiernaast en onder M. Brinkgreve) tauraties en functieverbetering. Aan de Prinsengracht bij de Westertoren

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1967 | | pagina 17