Ik de weinig overgebleven monumenten van Hilversum is de Gooise boerderij gelegen aan het Langgewenst. De gemeente berichtte ons dat aandacht zal worden gegeven aan een mogelijke nieuwe bestemming. Nederhorst den Bergboerderij 't Hemeltje. Be zorgdheid over het voortbestaan van de boerderij 't Hemeltje bleek na informatie ongegrond te zijn. Het gemeentebestuur deelde ons mede, dat het niet in de bedoeling ligt om de boerderij te slopen, maar dat herstellingswerkzaamheden zullen worden uit gevoerd. Tilburg, De Tongerlose Hoef. Op studentikoze wor den thans gelden ingezameld. Wij vertrouwen dat uiteindelijk een verantwoorde restauratie tot stand zal komen. Beesel, Buurtschap Ronckenstein. In aansluiting op het vermelde in het vorige jaarverslag is thans mede te delen, dat de historische boerderij door de ge meente is aangekocht en een restauratieplan is ont worpen waarvoor de eerste kredieten zijn gevo teerd. 's-Gravenhage, boerderij Meer en Bosch. Bij het College van B W werd aangedrongen deze histo rische boerderij te restaureren, hierop werd in gun stige zin gereageerd. Streekplannen. De uitvoering van het concept streekplan Friese Waddeneilanden zou aan Terschelling ernstige schade toebrengen. Wij vroegen aan Gedeputeerde Staten van Friesland dit onderdeel aan een nadere studie te willen onderwerpen. Een verdere aanslag op de waardevolle landbouw gronden van het Huys Sevenaer werd gesignaleerd in het ontwerp herziening streekplan Rijn en IJssel. Dit was aanleiding voor de Bond nogmaals Provin ciale Staten van Gelderland te wijzen op de grote landschappelijke waarde van het kasteel en omge ving. Tegen het streekplan Venlo en omgeving werden door de Bond enkele bezwaren naar voren gebracht. Behoud van het heidegebied gelegen tussen Venlo en de Duitse grens voor recreatiedoeleinden wordt van groot belang geacht. Streekplan Rijnstreek West. Huize „Berbice" te Voorschoten. Het door de Bond bestreden weg- tracé zoals dit in het ontwerp streekplan Haagse Agglomeratie was vastgelegd, bleek ook in het ont werp streekplan Rijnstreek-West ongewijzigd te zijn overgenomen. Naar aanleiding hiervan heeft de Bond naar voren gebracht dat, gezien de belangrijke toekomstige functie, welke het huis Berbice en de omgeving uit het oogpunt van recreatie zullen heb ben, de wegaansluitingen zodanig gekozen moeten worden, dat het buiten ongeschonden gehandhaafd blijft. Met voldoening werd vernomen, dat Gede puteerde Staten de mening van de vaste Commissie voor Ruimtelijke Ordening delen. Deze Commissie acht de handhaving van de buitenplaats wenselijk. Heemschut verwacht dat deze overtuiging van het Provinciaal Bestuur zal worden vastgelegd bij de nadere tracering van de verschillende rijkswegen. Streekplan voor het Noordzeekanaal gebied. In een uitvoerig schrijven aan Gedeputeerde Staten van Noordholland maakten wij gebruik van de ons geboden gelegenheid om onze zienswijze op dit voor ontwerp kenbaar te maken. Bestemmingsplannen. Kollum Fr. De goedkeuring door Gedeputeerde Staten verleend aan dat gedeelte van het uitbrei dingsplan waartegen de Bond bezwaren had inge bracht, was aanleiding ons in hoogste instantie tot de Kroon te wenden. Edam. In aansluiting op ons advies aan de ge meente Edam om de nieuwe bebouwing zoveel mo gelijk van de weg af te houden, richtten wij ons tot Gedeputeerde Staten van Noordholland om de door ons naar voren gebrachte argumenten toe te lich ten. Zwolle. Ofschoon het bestemmingsplan stadskern binnen de grachten in vele opzichten onze waar dering kan hebben, meenden wij toch op enkele punten bedenkingen naar voren te moeten bren gen. Aangezien de Raad aan deze bezwaren niet tegemoet is gekomen, wendden wij ons tot Gede- puterde Staten van Overijssel. Zevenaar en Didam. De bezwaren door ons tegen het bestemmingsplan Hengelder ingebracht, zijn door beide gemeenteraden terzijde geschoven en on gegrond verklaard. Heemschut is in hoger beroep gegaan bij Gedeputeerde Staten. Schiermonnikoog. Zoals in het vorige jaarverslag werd vermeld, was de voorgenomen bouw van een dorpshuis aanleiding Gedeputeerde Staten van 50 Heemschut blijft van mening dat de Kalverpolder achter de Zaanse Schans onbebouwd moet blijven (foto J. Rieder

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1967 | | pagina 10