Het buiten „Vlietsorg" Gedempte Oude Gracht 42 Maar genoeg sombere klanken! De lezer verwacht een verslag van wat er tot nog toe bereikt is en zeker geen klaagzang. Wat er bereikt is, vormt dan toch altijd nog een reeks van ruim zeventig objec ten, die hetzij door herstellingen, hetzij door in grijpende restauraties behouden konden blijven. Hier volgt dan de lijst 1957 Baan 7 Eenvoudig vroeg 19de-eeuws woonhuis met erker. Kap hersteld, venster-indeling gecompleteerd, (lei ding Openbare Werken, alcl. Monumentenzorg) Buitenrustlaan 29 Buiten „Vlietsorg". Oorspronkelijk vroeg 18de- eeuws, klein buiten, in Empire-tijcl grondig ver bouwd. Ingrijpend hersteld in bestaande vorm (architect: Y. Kok) Grote Houtstraat 142* (St. jorisdoelen of Prove niershuis) De voormalige bewaarderswoning uit het midden van de 17de eeuw werd verbouwd, deels tot trans formatorstation, deels tot jeugdhuis, zonder schade voor het aspect, en met aanbrenging van enige cor recties. (Openbare Werken, Bouwkundige afdeling) Grote Markt 29* Middeleeuws herbergcomplex, ook thans nog ho tel. Aan de, laat 17de-eeuwse, in het begin van de 19de eeuw gewijzigde voorgevel zijn herstellingen verricht, waarbij de venster-indeling werd verbeterd (Gemeentelijke Woningdienst) Groot Heiligland 62* (Frans Hals-museum, vh. Oudemannenhuis) De 17de-eeuwse zoldering met moer- en kinderbin ten van de eetzaal werd hersteld. (Openbare Wer ken, Bouwkundige afdeling) Wijde Appelaarsteeg 11 (Hofje de Bakenesserka- mers) Het 17de-eeuwse toegangspoortje werd hersteld (ar chitect: Y. Kok) Spaarne 43 Dit pand, sinds 1736 de zetel van een fabrikant van Haarlemmerolie, is ingrijpend hersteld. Zowel het inwendig met zeer fraaie, deels 17de-eeuwse betim meringen, als de 18de-eeuwse voorgevel kregen een beurt (architect: Willem J. Peereboom). 1958 Gasthuisstraat 47 Panel uit het midden van de 17de eeuw met trap gevel; herstellingen aan de kap. Gemeente-eigendommen zijn aangeduid met een sterretje. 103

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1966 | | pagina 9