Binnenkort gaat het eerste nummer verschijnen van: jptegel ber ^tgtoric maandblad voor de geschiedenis en haar hulpwetenschappen Sedert het verdwijnen van het blad „Historia" is er in Nederland een grote leemte ontstaan op het gebied van periodieke geschiedkundige publikaties. In krin gen van historisch geïnteresseerden blijkt echter nog immer een grote belangstelling te bestaan voor een tijdschrift niet alleen in de geest, doch vooral op het niveau van het oude „Historia". OPZET VAN „SPIEGEL DER HISTORIE": In de afleveringen van „Spiegel der Historie" zult u artikelen aantreffen over de geschiedenis in het alge meen en haar hulpwetenschappen zoals archeologie, dynastieke geschiedenis, genealogie, heraldiek, kunst geschiedenis, militaria, numismatiek, maritieme ge schiedenis, topografie, volkenkunde etc. De verschijning zal maandelijks plaatsvinden, per jaar dus 12 nummers. De omvang per aflevering bedraagt 40 pagina's zwaar kunstdrukpapier. Het wordt uitge voerd in een eerste kwaliteit boekdruk, terwijl aan de verdere typografische vormgeving en druktechnische verzorging grote aandacht zal worden besteed. Bij de samenstelling van dit maandblad zal worden gestreefd naar een zo groot mogelijke verscheidenheid van bij dragen. Deze zullen rijkelijk worden geïllustreerd met uitstekend fotomateriaal, waarbij getracht zal worden vooral de nadruk te leggen op minder bekende en ge publiceerde afbeeldingen. Het tijdschrift krijgt het formaat 22 x 28 cm. Per jaar vormt „Spiegel der His torie" dus een fraai boekwerk met ongeveer 480 pa gina's kunstdruk en ongeveer driehonderd illustraties. Per jaargang wordt aan iedere abonné gratis een fraaie en zeer zorgvuldig uitgevoerde band verstrekt. ABONNEMENTEN: Het zal een ieder duidelijk zijn dat, gezien de te ver wachten belangstelling voor het nieuwe historische tijdschrift, het hoezeer het ons ook spijt niet mo gelijk is gratis proefnummers te verstrekken. De vol gende regeling echter werd getroffen. Het jaar-abon nement gaat in op 1 januari 1967. In de resterende maanden van 1966 zal „Spiegel der Historie" echter reeds diverse malen verschijnen. De prijs per nummer zal 5,bedragen en de „aspirant-abonné's" kunnen na het verschijnen en ontvangen van ieder nummer, tot 31 december 1966 onmiddellijk het „rest-1966 abonnement" opzeggen met terugbetaling van het dan nog overblijvende gedeelte van het reeds betaalde be drag. Indien voor 15 december 1966 door ons geen bericht van opzegging wordt ontvangen, nemen wij aan dat de voorlopige abonné zich definitief opgeeft voor een jaarabonnement 1967. Naast deze aantrekkelijke regeling hebben wij een ge- illustreerd prospectus van Spiegel der Historie voor u beschikbaar, terwijl wij u gaarne alle nadere inlich tingen zullen verstrekken. De prijs van een jaarabonnement bedraagt ƒ60, dit bedrag kan indien gewenst in termijnen worden voldaan. Wij verzoeken diegenen, die interesse hebben voor het nieuwe historische tijdschrift „Spiegel der Historie" en in principe ook belangstelling hebben voor een proef- of jaarabonnement, zich schriftelijk, dan wel telefonisch aan ons op te geven. Wij zullen u dan vooraf nog inlichten over de verschijning, inhoud e.d. van het eerste nummer. Reeds tal van vak-historici hebben hun medewerking aan „Spiegel der Historie" toegezegd. Hieronder een aantal namen van personen; hun artikelen zullen u ongetwijfeld interesseren. E. J. van Ebbenhorst Tengbergen, ambtenaar bij de inspectie der gemeente- en waterschapsarchieven in de provincie Gelderland H. Janse, architect bij de Rijksdienst voor de Monumentenzorg Ton Koot, al gemeen secretaris van het Rijksmuseum te Amster dam, slotvoogd van het Muiderslot en secretaris van de Bond Heemschut Ir. R. Meischke, directeur van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg Mr. R. Hotke, hoofddirecteur van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg Dr. C. A. van Swigchem, hoofd van de afdeling beschrijving van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg e.v.a. INHOUD VAN „SPIEGEL DER HISTORIE": Het ligt in het voornemen in dit tijdschrift bijna uit sluitend artikelen „van eigen bodem" te publiceren en het is dan ook zeer verheugend, dat een zo groot aantal Nederlandse historici hun medewerking aan dit tijd schrift hebben toegezegd. Ook in het Nederlands spre kende gedeelte van België zal ongetwijfeld belang stelling bestaan voor het maandblad, getuige het feit dat de bekende Belgische historicus, Dr. L. Roppe, tot een der medewerkers van „Spiegel der Historie" ge rekend kan worden. Voor nadere inlichtingen, het fraaie prospectus of de notering van uw abonnement(en) gelieve u zich te richten tot EUROPESE BIBLIOTHEEK Uitgevcrij/Boekhandel/Antiquariaat Zaltbommel Gasthuisstraat 12 tel. 04180-2937

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1966 | | pagina 33