i ercursus Voorlopig Programma der Excursies I Opening cursus. Monumentenwetgeving en financiering. Werkwijze van de Monumentenraad. De beschrijving van monumenten. Restauratie-principes. Een saneringsplan. Grondslagen en principes der planologie. Wetgeving en Monumentenzorg in België. Landschappelijke bouwkunst. Stijlautenticiteit bij restauraties in België. Natuur- en landschapsbescherming in België. Dokumentatie en bouwkundig historisch onderzoek. Woonhuisherstel als saneringsmethode. Houtconstructies Kapconstructies Stadsplannen. Maat en schaal in oude binnensteden-Hoogbouw. Kerkrestauraties. Bewaring van historische en natuurmonumenten in Zuid-Afrika. De Zaanse Schans. I Landschapsverzorging, i De landelijke bouwkunst. Doel en werkwijze van de Mij tot Stadsherstel. Inventarisatie van monumenten in België. Ambachtelijke afwerkingstechnieken. Landbouw en natuurbescherming. Landschapsverfraaiing in België. Historische vestingwerken. De weg in het landschap. De burger en het monument. De Hollandsche Molen. Restaureren in Amsterdam. Nederlandse bouwkunst in de wereld. Monumenten en verkeer. Maandag 19 september Amsterdam, bezoek aan het gemeentelijk bureau voor de Monumentenzorg, Zuider- kerk (saneringsplannen), Nieuwe Kerk, Burgerweeshuis en particuliere restauraties woonhuizen. Dinsdag 20 september Amsterdam-Zaanse Schans, Broek in Water land, Edam, Enkhuizen, Zuiderzeemuseum. Woensdag 21 september Amsterdam, Mujiderslot, Naarden vesting werken, Amersfoort. Donderdag 22 september Amstërdam-Ede-Nat. Park, De Hoge Velu- we, De Voorst, Zutphen, Bronkhorst. Vrijdag 23 september Amsterdam, Rotterdam, Den Briel, Oost- voorne, Hellevoetsluis, Heenvliet, Alblasser- dam, Kinderdijk, Rotterdam. Maandag 26 september Amsterdam, Maastricht, vestingwerken, Stokstraatplan, overnachten Maastricht. Dinsdag 27 september Maastricht, Openluchtmuseum Bosrijk, Has selt, Diest, .Mechelen, overnachten. Woensdag 28 september Mechelen, Lier Antwerpen, Amsterdam. Donderdag 29 september Reserve dag. De meeste tochten worden per bus gemaakt. In de excursie is een gemeenschappelijke koffie maaltijd inbegrepen. Voor logies en overige maaltijden dient men zelf te zorgen, waarbij het secretariaat van de Bond Heemschut gaarne bemiddeling verleent. De kosten worden hoofdelijk omgeslagen en zijn te schatten op 25,— per persoon per excursie in Nederland en 40,— per persoon per excursiedag in België. Opgaven aan het secretariaat van de Bond Heem schut. TON KOOT. 37

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1966 | | pagina 15