WM Terecht worden de verliesposten door de opposan ten tegen het project breed uitgemeten, bovendien echter wijzen zij erop dat er andere mogelijkheden zijn tot oplossing van de aan de orde zijnde econo mische problemen, waarvan zij de betekenis niet onderschatten. Het comité spreekt zich dan ook uit vóór een systematische studie van het probleem der watervoorziening in België, maar tégen elk pro ject dat blijk geeft van improvisatie. Men is van oordeel, dat het Semois-project tot de laatste catego rie behoort het is te hopen, dat de officiële in stanties die thans deze moeilijke zaak in studie hebben het daarmee eens zullen blijken te zijn. Maar men is daar niet gerust op en dat verklaart de onrust in dit prachtige gebied en dat verklaart ook dat men behoefte heeft aan morele steun ook vanuit Nederland, dat er nauwer bij betrokken is dan we aanvankelijk geneigd zouden zijn te den ken: het Deltaplan; de recreatie voor tal van land genoten, die (nog) niet naar Joegoslavië trekken! Om die steun te verkrijgen is een petitionnements actie georganiseerd door het comité, adres: „Be scherming van de Semois" V.Z.W., 29, Grand-Place, Bertrix. Het gaat om het behoud van een heel bij zonder natuurmonument! D. DOOIJES 97 (\Vorige bh.): Dohan in de Semois-valleihier in de buurt dreigt de stuwdam te verrijzen loaardoor het dorp zal ver drinken en het landschap onherstelbaar zal worden verminkt. (Boven): Bij de grot van St. Remacleeen monument uit de vroegste middeleeuwen. (Onder): Historische watermolen aan de Semoistwee monumenten die verloren gaan als de stuw dam komt. .WSï'V

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1965 | | pagina 13