tuur- en Stedenschoon in België, over: „Natuur- en landschapsbescherming in België". Drs. H. J. de Wit, wethouder van Amsterdam, oud secretaris Contactcommissie voor Natuur- en Land schapbescherming, over: „Landbouw en natuurbe scherming". Ir. G. A. Overdijkink, oud-inspecteur Staatsbosbe heer, over: „Landschapsverzorging". Dr. J. Weijns, directeur Openluchtmuseum Bokrijk, België, over: „Landelijke bouwkunst in België". Drs. C. Boschma, directeur Fries Museum, over: „Landelijke bouwkunst in Nederland (in het bij zonder met betrekking tot het bestaansrecht der oude boerenbedrijlsgebouwen in de huidige maat schappij) H. Janse, architect bij de Rijksdienst voor de Mo numentenzorg, over: „Documentatie en bouwkun dig historisch onderzoek. Houtconstructies Kap constructies." Corneille F. Janssen, hoofd gem. bureau voor de Monumentenzorg te Flaarlem, over: „Ambachtelijke afwerkingstechnieken". P. L. de Vrieze, architect te Groningen, over: „Kerkrestauraties". Mr. G. van 't Huil, oud-wethouder van Publieke Werken te Amsterdam, Voorzitter Mij. voor Stads herstel, over: „Doel en werkwijze van de Amster damse Mij. voor Stadsherstel". W. H. Schukking, kolonel der genie b.d., over: „Historische vestingwerken". A. J. de Koning, arch. adviseur van de Ver. De Hollandsche Molen, over: „Molenrestauraties". J. Schipper, architect, over: „De Zaanse Schans". Verwacht wordt dat van Belgische zijde nog inlei dingen worden gehouden door de heren Blommaert, De Vliegher en Wullus over respectievelijk: stijl- authenticiteit, inventarisatie en landschapsverfraai ing in België. Na de inleidingen zal gelegenheid bestaan tot het stellen van vragen. Op de laatste dag van de cursus zal een forum van deskundigen uit de 3 landen vragen beantwoorden der deelnemers aan de cursus. Aan de zomercursus zullen enkele bijzondere ontvangsten worden ver bonden. Excursies liggen in het voornemen: docr Amster dam, naar het Muiderslot, de vesting Naarden, Amersfoort, de Zaanse Schans, Eclam, Broek in Wa terland, Ploorn, Enkhuizen, Utrecht, Vianen, Cu- lemborg, De Hoge Veluwe, Bronkhorst, Middel burg, Maastricht, enz. en verschillende natuurge bieden. In België hoopt men Antwerpen, Lier, Mechelen, Gent, Brugge, Plasselt, Diest, Bokrijk, enz. te be zoeken. Voor het gebruik van maaltijden, voor logies en excursies zal het bureau van de Bond Heemschut gaarne bemiddeling verlenen, maar deze zijn ver der voor eigen rekening. Aanbevolen wordt de hotelreservering reeds vóór 1 maart 1966 te doen geschieden. Met het oog op de beperkte mogelijkheid tot deel neming aan deze zomercursus, is de inschrijving er voor reeds heden opengesteld en zal per 1 juni 1966 gesloten worden. Ingevolge de wens door verschillende belangstel lenden geuit, kan aan deelnemers van deze cursus een certificaat van deelneming worden uitgereikt, getekend door de gemachtigden der 3 verenigingen onder wier auspiciën de cursus wordt gehouden. De inschrijving op de cursus kan geschieden in Nederland: Bond Heemschut, Oosterpark 22, Amsterdam, postrekening 124326. Bankiers Heren Hope Sc Co., Amsterdam; in België: Kon. Ver. voor Natuur- en Stedenschoon, Koningin Astridplein 24, Antwerpen, postrekening 844.43; in Zuid'Afrika: Stigting Simon van der Stel, Preto rium 629, Kerkstraat, postbus 1743, Pretoria. Voor nadere inlichtingen en toezending van in schrijfformulieren: Bond Heemschut, Oosterpark 22, Amsterdam O. Het Bestuur van de Bond Heemschut in overleg met zijn zusterverenigingen in België en Zuid-Afri- ka meende, dat voor een bezinning inzake de heem schut en de monumentenzorg niet alleen de tijd ge komen was, maar ook dat een nauwer contact en direkte uitwisseling van wezenlijk belang kan zijn voor de verdere ontwikkeling van de schoonheid in het Nederlandse en verwante taalgebied. Zaal in de Menkemaborg, Uithuizen. (Foto: K. H. Smit, Groningen 68

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1965 | | pagina 8