Nieuwe leden sierende werking, die een groot drijvend bunkersta tion heeeft aan de Buiten Walevest. Verzocht werd een andere ligplaats aan te wijzen, die minder ont sierend effect heeft. B. en W. van Weesp werden aangemoedigd de brug wachterswoning aan de Vecht, hoewel geen stijl-huis, toch een charmante woning en ligging, te behou den en restaureren, als er een bruikbare bestem ming voor wordt gevonden. B. en W. van Brielle zijn geadviseerd betreffende wenselijke restauratie van enkele percelen in de Nobelstraat. Bij oordeelkundige restauratie is het heel goed mogelijk een modern bedrijf uit te oefe nen in een gerestaureerd pand, het kan zelfs bij zonder aantrekkelijk zijn. Bij B. en W. van Putten werd gepleit voor het be houd van de lindebeplanting langs de stationsweg, en werd geadviseerd inzake het bevloeren van een smal trottoir. Bij B. en W. van Veere werd in het algemeen een lans gebroken voor het in het oog houden van het karakter van dit mooie Zeeuwse stadje bij de storm achtige uitbreiding en structuurverandering, welke de realisering van het Deltaplan met zich brengt. Aan B. en W. van Rotterdam werd aandacht ge vraagd voor het Veerhuis te Overschie, een klein monument, dat van zo grote landschappelijke waar de is. Dat onlangs één der Rotterdamse wethouders er een tentoonstelling opende, klinkt hoopvol. Het voor ons liggende jaar is er één, van het stand punt van de heemschut van het land, van de groot ste betekenis. De minister zal vele monumenten lijsten, welke in ontwerp aan de gemeenten zijn -voorgelegd, moeten vaststellen. De aard van de •vaststelling, het aantal beroepen hiertegen en de beslissingen daarop zullen bepalend zijn voor het toekomstige gezicht van ons land, in het bijzonder van onze stads- en dorpskernen. De nieuw optreden de Minister van Cultuur, zal hier een duidelijk stempel op gaan drukken. Omdat duidelijk is, dat de houding van de Minister mede bepaald wordt door de reacties uit volk en Parlement en gezien de taak, welke de Bond Heem schut in deze sector van het maatschappelijke en culturele leven van ons land zich gesteld heeft, kun nen wij dit jaarverslag slechts besluiten met de wek roep aan allen, die onze mening delen, dat waak zaamheid ten aanzien van de schoonheid van het land geboden blijft, zich aan te sluiten bij onze Bond. Groter aantal zal ons grotere mogelijkheden bieden en ons geluid krachtiger en doeltreffender kunnen laten horen. Als enkeling doet men weinig, gebundeld in een krachtige organisatie staan er vele wegen open, die ons dichter bij het gestelde doel kunnen brengen. Dat doel is niet enkel een land, waarin men kan wonen, maar een land, waar men met voldoening kan leven. TON KOOT Secretaris van de Bond Heemschut. 63 Als buitengewoon lid traden toe: (tussen haakjes de naam van de voorsteller) Mr. H. P. A. Achterbergh, Vught; G. A. Albers, Beekbergen; Prof. Dr. A. H. M. Albregts, Scheveningen; F. Almekinders, Rhenen; Mej. G. S. Anema, Leiden; Dr. B. J. J. Ansink, Am sterdam; J. Aten, Amsterdam; Mej. M. A. Baes, Eindhoven; Jhr. J. A. F. Backer, Breukelen; Mr. J. O. Baron, Beverwijk; Jhr. Mr. A. J. de Beaufort, Markelo; H. M. van Beest, Creil N.O.P.; Fr. Belle, Haarlem; Mevr. T. Bennema-Algra, Frane- ker; Mr. H. C. A. van Benthem, Utrecht; C L. van den Berg, Mijdrecht; Mevr. J. W. M. van den Berg-van Hinsbergh, Zeist; H. K. Berghuijs, Deventer; Prof. Dr. H. Berkelbach v. d. Sprenkel, Bilthoven; J. P. C. Beijst, Arnhem; J. C. Biezeveld, 's-Gravenhage; Mr. W. J. Birza, Appingedam; P. J. Blaauw, Culemborg; Dr. G. F. Bleeker, Vlaardingen; Mr. J. A. Bletz, Amsterdam; Mr. J. H. F. Bloëmers, Arnhem; E. Blok, Rot terdam; A W. Boerwinkel, St. Laurens; Mej. H. J. Boks, Enschede; T. S. J. Bonga, Voorburg; R. P. Boot, Dirksland; H. Bootsman, Rotterdam; Mr. H. Bos Kzn., 's-Gravenhage.. Ir. W. A. Bos, Dordrecht (Mr. H. F. Aeyelts); J. van den Bos, Amsterdam; J. A. Bosch, Bloemendaal; Jhr. Mr. Th. W. van den Bosch, Wassenaar; Dr. J. H. N. v. Bouwdijk Bastiaanse, Bloemendaal; Prof. Dr. J. W. G. ter Braak, Rot terdam; Dr. A. van Braam, Noorclwijkerhout; J. E. Ph. Brand, Dantumawoude; Mr. J. J. M. Braun, 's-Gravenhage; C. van Breda, Poortugaal; Mej. C. M. Breman, Amsterdam; H. van den Briel, Middelburg; J. H. Briët, Deventer; Mr. W. Briët, Nunspeet; Dr. G. Ch. F. Brinkbok, Arnhem; J. S. H. Bröcker, Rotterdam; Dr. Fop. I. Brouwer, Haren; J. G. Brou wers, Zelzate (België); J. Brunt, Rotterdam; M. G. de Bruijn, Elburg; M. J. de Bruyn Kops-Akkerman, Blaricum; Dr. A. P. J. van der Burg, Rijswijk; Mevr. A. Bijl-Noteboom, Voorburg; J. W. van Calcar, Rotterdam; Mr. J. D. Carrière, Amsterdam; Dr. A. Cats, Leiden; Dr. S. A. Cohen, Amsterdam; Prof. Dr. M. C. Colenbrander, Leiden; H. J. M. Cooymans, Raamsdonk- veer; Dr. A. C. Copper, Joppe; A. J. Crucq, Nederhorst den Berg; P. R. Dagnelie, Rotterdam; C. L. A. Daniëls, Zaan dam; E. M. Desmit, Utrecht; Mr. H. A. Diederich, A'dam; H. A. Deur, Haarlem; Ir. J. Dieperink, Groningen; Mr. W. K. H. Dieleman, Middelburg; Dr. C. J. Doets, Heemstede; J. Douma, Soest; Mr. L. W. M. M. Drabbe, Bloemendaal; A. J. Dragt, Amsterdam; Mevr. Mary Dresselhuys, Amsterdam; Mr. E. Droogleever Fortuijn, 's-Gravenhage; Dr. C. Dudok de Wit, Amsterdam; Th. M. B. Dunselman, Rijswijk; Dr. J. A. van Duren, Leeuwarden; V. A. M. van Dijk, Halsteren; J. Ebels, Leeuwarden; F. H. Ebell, Utrecht; J. B. Ebbinge, Almelo; Me vrouw M. van Emde Boas-Starkenstein, Amsterdam; H. A. Engelkens, Rotterdam; H. S. Ens, Papendrecht; Dr. A. J. H. van Eunen, Haarlem; Th. A. J. M. van Eijck, Haarlem; Mr. C. P. C. Fabius, Aerdenhout; J. A. E. van der Feen, Goes; Mr. A. Feesseman, Amstelveen; J. W. Fieggen, Ede; Th. J. Folgering, Deventer; L. Franssen, Purmerend; Mr. P. Frima, Hilversum; A. J. Froeling, Apeldoorn; E. J. E. Frohn, Am sterdam; Mr. C. E. E. Fronrberg, Utrecht; Mr. K. H. Gaar- landt, Assen; Dr. A. Gans, Leiden; J. J. Gelderblom, Nieuw- dorp; Mej. Dr. C. J. Gelderman, Hengelo; Mr. J. v. Gelein Vitringa, Arnhem; Dr. W. B. J. Gerrits, Amsterdam; H. G. Gerritsen, Breda; J. H. Gevaert, Amsterdam; Mej. M. F. de Gier, Eindhoven; P. J. M. van der Giessen, Den Ham; R. Goedbloed, Winschoten; Mevr. J. E. Goedhart, Amsterdam;

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1965 | | pagina 29