Nieuwe leden Als buitengewoon lid traden toe; (tussen haakjes de naam van de voorsteller) A. Aanen, Barendrecht; K. H. Aben, Amsterdam; Mevr. M. G. M. J. d'Ailly van Waterschoot van der Gracht, Amsterdam; Mevr. P. Alberda, Wasse naar; W. Bakker, 's-Gravenhage (L. J. C. Boucher) Mr. J. C. van den Berg, Utrecht; J. F. M. ten Ber ge, Aerdenhout (G. M. A. Gussenhoven)Chr. Openbare Bibliotheek, Aalten; Gem. Openbare Bibliotheek, Hoogezand; A. J. Bode, Ing., Breda; T. D. Bonhof, Assen; Dr. J. Boomgaard, Heerenveen (Mr. T. Delemarre)Mej. M. Boudewijn, Amsterdam; G. v. d. Brink, Hilversum; J. F. v. d. Broecke, Ede; E. ter Brugge, 's-Gravenhage; A. J. de Bruyn, War mond; A. Burger-Gorter, Hengelo; E. M. Bur ger-Snapper, Woerden (J. Verwey)C. Buijtelaar, Rijswijk; Drs. J. Bijvoet, Amsterdam (Mr. H. G. van der Waals)R. Calisch, Naarden; Mevr. A. M. Du- dok de Wit, Hilversum; A. Duif, Putten (Gld.)T. Dijst, Garderen; B. J. Franke, Zierikzee (T- A. de Zwaan)Mr. L. J. de Haan, Rotterdam; Mevr, J. W. den Haan-Bijleveld, Oosterbeek; J. E. Hage- nouw, Hilversum; Dr. S. v. Hanten, Ottoland; K. Hartveld, Bussum; Mevr. A. C. G. Hasselbach-Ter- gast, Wageningen; H. E.. v. d. Heide, Hilversum; Prof. Dr. M. W. Heslinga, Amsterdam; J. E. van Hinte, Delft; Ir. Jans ten Houte de Lange, Wasse naar; A. F. W. Hudig, Bussum; Mej. M. Th. Hudig, Groningen; Dr. G. B. W. Huizinga, Ommen; B. Z. Hulshof, Steenderen (J. J. A. Kruijff, Steenderen) Mevr. Dr. A. G. M. Huysmans-Evers, Amsterdam; Mej. M. J. van Joolen, Appingedam; Dr. J. A. Kaars Sijpesteijn, Paterswolde (M. A. Broer, As sen) P. C. Kardol, Amsterdam (J. E. Platerink)Ir. G. M. Key, Rotterdam; L, Koers, Amsterdam; Mevr. Dr. A. Koopmans, Groningen; J. J. A. Kruijff, Steenderen; J. A. de Lange, Hendrik Ido Ambacht; Ir. J. M. Lazonder, 's-Gravenhage; Mr. M. A. Levi- son, Amsterdam; Mr. E. Ligtelijn, Haarlem (Mr. H. G. v. d. Waals)G. S. van Lohuizen, Epe; Ir. F. J. J. Meuwese, Harderwijk; Mr. J. Moolenburgh, Middelburg; Mr. D. Müller, Mijnsherenland; M. J. Natkiel, Amsterdam; J. Nederkoorn, Haarlem (J. M. A. Gussenhoven); Mevr. A, A. Niks-Röell, Rijs wijk; Mevr. Mr. M. D. Oey Sluimer, Scheveningen; J. van der Oord, Enimen; Mr. W. C. van Oordt, Rolde (Mr. H. A. Hoendervanger)Dr. R. S. van Os, Vlaardingen (mej. A. H. Westenbrink); Mevr. M. Pasman-Wynja, Wassenaar; Ir. F. J. Perquin, Netersel; Mevr. J. R. van der Pols-Broeze, Rotter dam; F. Posthuma, Rotterdam; Dr. Ir. F. Prakke, Arnhem; Drs. A. T. Puister, Amstelveen; Mr. M. B. L. M. Regouin, Aerdenhout (Mr. C. A. van Swigchem)F. Ritsema, Winterswijk; Jhr. Mr. F. C. M. van Ryckevorsel, Assen; B. Salverda, Arn hem; J. C. van Schelven, Wageningen; Dr. Mr. W. Schenk, Zwolle; N. C. Schmidt, Voorburg; S. E. Schoevers, Bussum; Mevr. L. J. Schokking-Kanij, Maarssen; J. M. Scholten, Amsterdam; Mr. H. Schootstra, Leeuwarden; Drs. A. P. van Seters, Lei den; Mej. D. A. W. Sieffers, Amsterdam; J. G. W. Sieger, Amstelveen; Mej. A. J. A. van der Sloot, Hoofddorp (A. J. de Koning)Dr. A. S. Sluis, Am sterdam; j. J. Smit, Arnhem; A. Spaargaren, Haar lem (Dr. J. W. Schulte Nordholt)Drs. W. A. Spoon, Laren N.H.; D. Spruit, Nijmegen; C. J. Sta dig, Arnhem; M. C. van der Struijf, Wateringen; W. Struyk, Utrecht; P. Swager, Soest; H. G. F. van Tellingen, Blaricum (G. M. A. Gussenhoven); A. Teijema, Hoorn; Mr. J. Thors, Rotterdam; P. Tim- mers, Naarden; Mevr. J. J. Tonsbeek-Wesseldijk, Helium; C. van der Toorn, Delft; P. A. Troost, Nieuw Beijerland; J. A. van Uchelen, Assen; Mevr. M. A. M. de Veld-van Diemen, Vlijmen; Ir. J. H. Velders, Bosch en Duin; Mej. W. T. Verschuur, Oosterbeek; Dr. L. de Vink, Amsterdam; J. H. L. van Vliet, Schiedam; Dr. P. J. A. van Voorst Vader, Eindhoven; A. Vuyk, Boskoop; H. P. H. Waalkens, Zwijndrecht; C. W. v. d. Wal, Soest; E. G. M. J. Warnars, Amersfoort; Ir. H. W. Warreman, Schip luiden; H. van Waveren, 's-Gravenhage; Mevr. H. J. Winkel, Luxemburg (G.D.)E. Witsen, 's-Gra- venhage; Mevr. C. van 't Wout-Domhoff, Amster dam; Drs. J. F. H. Wijsen, Wassenaar; G. J. van Zeben, Dordrecht; G. G. van Zeist, IJsselstein; Mej. J. A. Zwartz, Bennekom. Als gewoon lid traden toe: Drukkerij van Exter, Zwanenburg (J. A. de Zwaan) Istituto Storico Olandese, Rome; Provinciale Drentse V.V.V., Assen. Als donateur trad toe: L. Buursema N.V., Amsterdam. 40 uit een grote rijkdom aan folkloristische, historische en wa terstaatkundige gegevens vaak toevallig. Elk van die onder werpen, zoals: bruggen en opgravingen, schelpen en schelpen vissers, wapens, klompen en schaatsen, oude plaatsnamen en hun verklaring en tientallen anderen worden, in korte leven dige hoofdstukjes met vele aardige illustraties in zwart-wit behandeld. Het is een boek om ten geschenke te geven aan de jongelui die behalve vöor bioscoop en Beatle's ook nog belangstelling hebben voor een ontdekkingstocht op de fiets door het wijde Noordhollandse land, langs de vele mooie stadjes en en dorpen dié daar nu nog te vinden zijn. Nu kan het nog; de verstedelijking van westelijk Nederland zal in de komende decenniën zeker nog grote stukken van Noordholland en West-Friesland van gedaante doen veranderen. Dan zijn de dingen waarover de heer Schilstra schrijft alleen nog in openluchtmusea te vinden, nu is er nog genoeg van over om de herinnering aan wat alreeds verdween weer in gedachten te brengen. Daarvoor is dit boek een waardevolle bijdrage. G. B.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1965 | | pagina 26