Huizenbeurs Contributie 1965 Kasteel Renswoude De mogelijkheid doet zich voor deel te nemen aan een combinatie van acht kopers om geza menlijk het kasteel Renswoude met park van ongeveer 14 ha aan te kopen. Er zijn vier wo ningen in de bouwhuizen en vier flats in het hoofdgebouw ontworpen ieder met een woon- oppervlak van pl.m. 170 m2. Elke koper wordt eigenaar van de door hem gekochte wooneen- heid, terwijl het park gemeenschappelijk eigen dom zal zijn. Op aanvraag zal de initiatiefnemer H. baron Taets van Amerongen, van Trigtstraat 30, 's Gravenhage, telefoon 070 - 240930, gaarne een folder met nadere gegevens toezenden. EibergenMulderhuis bij de Mallemse Molen Voor permanente bewoning wordt te koop aange boden het historische Muldershuis bij de Mallem se Molen, gelegen even buiten de bebouwde kom van de gemeente Eibergen langs de Berkel. Het huis met de aangebouwde boerderij in vakwerk-stijl is gedateerd 1753 en heeft de belangstelling van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg. Voor nadere inlichtingen en bezichtiging gelieve men zich uitsluitend te wenden tot de eigenaar, R. E.t van Duyl Schultz, No. 83, Barchem (Gld.), tele foon 05734 - 335. De verheugende groei van ons ledental maakt de administratie der contributiebetalingen tot een tijdrovend werk. U k.unt ons bureau een dienst bewijzen door uw contributie over het jaar 1965 spoedig over te maken, hetzij op onze postgiro nr. 124326, hetzij op de Amsterdamse Gemeentegiro nr. H. 2230, het zij op onze bankrekening bij de heren Hope Sc Co. te Amsterdam. Waspik, voormalige boerderij 't Vaartje 12 Het gemeentebestuur van Waspik biedt te koop aan de historische, thans buiten gebruik zijnde boerderij, 't Vaartje 12 te Waspik. Deze boerderij is een bijzonder specimen van de zgn. Vlaamse schuurgroep. Het uit 1661 dagte kenende woonhuis daarvan is van gele baksteen opgetrokken en heeft een fraaie tuitgevel met ^aarankers, oeils-de-boeuf op de vliering, ont- lastingsboogjes boven de ramen van begane grond en verdieping en een opmerkelijke laat-gotische maaswerkvulling van de boogtrommel boven de voordeur. Een uitvoerige beschrijving van deze boerderij met illustraties vindt men in: mr S. J. Fockema Andreae, dr. E. H. ter Kuile en R. C. Heker, Duizend jaar bouwen, dl II p. 311, 312. Deze boerderij komt voor op de Rijksmonumen tenlijst. Nadere inlichtingen te verkrijgen bij de burge meester van de gem. Waspik (tel. 04168—235). Westzaan, twee dorpshuizen Voor twee oude Zaanse huizen, eigendom van de gemeente Westzaan, bestaat de kans op een nieu we toekomst wanneer er liefhebbers voor komen opdagen die de noodzakelijke restauratie aandurven. De beide panden, de een met alleen een stenen gevel, de ander geheel van hout, liggen fraai in de kromming van de weg, vlakbij de beide belang rijkste monumenten van het ondanks de korte af stand tot de Zaanstreek, Amsterdam en Haarlem nog zo stille dorp Westzaan: het Gemeentehuis uit 1783 en de statige, eveneens 18-de eeuwse N. H. kerk. Voor inlichtingen wende men zich tot het gemeentebestuur. 142

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1965 | | pagina 24