11 li indeling toch acht studentenkamers bevat. Het is verleidelijk om aan deze voorbeelden van woonhuisrestauratie nog verschillende andere toe te voegen. Elk project heeft zijn eigen moeilijk heden en zijn eigen mogelijkheden. De opgave om deze mogelijkheden te onderzoeken en als nieuwe woongelegenheid te realiseren is zo boeiend en zo afwisselend, dat men het gevaar loopt zich in details te verliezen en te vergeten dat het om het geheel van de grootste en de belangrijkste oude stadskern ter wereld gaat, en niet om enkele duizenden geïsoleerde gevallen van interessante oude bouwkunst. Het totale regene ratieplan voor de binnenstad bestaat nog niet, en dat is een ernstig tekort. Maar als het al wel gemaakt zou zijn volgens de ideeën van tien jaar geleden en het uitwerken van een dergelijk plan op de bij ons gangbare grondige wijze vergt jaren studie en voorbereiding dan zou den wij er nu voor staan om het plan volgens de huidige inzichten te wijzigen. Volgens de oud- vaderlandse spreekwijze de kat uit de boom kij ken kan evenmin een oplossing bieden: niet alleen de angstwekkend voortwoekerende bouw valligheid dwingt tot snel handelen, ook grote stedelijke bestuursopgaven als de stadsspoorweg, de verbetering van het wegennet door de ge hele gemeente, de situering van parkeergarages, de sanering van de 19de eeuwse wijken en in ver band daarmee een doordachte spreiding van de cityfuncties, maken het nodig dat er klaarheid komt over het beleid dat, om nogmaals het rapport van de Raad voor de Stedebouw te citeren, de architectonische en stedebouwkundige waarden van de binnenstad voor de toekomst kan verzekeren in een gezond levend stadshart. G. B. uF uc BFj ii 10 DD BE Tl TfT-TT ii ii m Verdieping plattegrond van de studentenhuizen N. Keizers gracht; 1 kamer2 w.c., 3 douche4 xuasruirnte, 5 hal6 kitchenette. Verdieping plattegrond in de panden Egelantiersgracht 66— 70; I woon-eetkamer, 2 slaapkamer, 3 keuken, 4 w.c., 5 douche-wasruimte, 6 garderobe. Links: Egelantiersgracht 66—70 in .1.962: midden: dezelfde panden thansrechts: de studentenhuizen Nieuwe Keizersgracht 15—19. Tenzij anders vermeld zijn de foto's bij dit artikel van Louis van Paridon. a r,* wi

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1965 | | pagina 23