Het seizoen van de kalenders is weer aangebroken. Uitgevers, bedrijven en instellingen zijn doende ge weest een pakkend onderwerp te vinden om in een reeks afbeeldingen het calendarium voor 1965 te be geleiden. Zo ontvingen wij van de uitgeverij H. J. den Boer te Baarn een weekkalender „Nederland in Beeld" en een maandkalender Hollands kleuren pracht", waarvan de platen wellicht, als het weer voorjaar wordt, de gebruikers op het idee brengen dat het niet strikt noodzakelijk is om naar Spanje of Joegoslavië te reizen om in de vakantie mooie en onbekende plekken te bezoeken. Een kalender waarvoor de Bond Heemschut bijzondei erkentelijk is, wordt uitgegeven door Amstleven, Amsterdamse Maatschappij voor Levensverzekeringen N.V., Nieuwe Spiegelstraat 17 te Amsterdam. Leden van Heemschut die een briefkaart naar dit adres schrijven, krijgen, zodra deze verschijnt, gratis een exemplaar toegezonden van deze Heemschut-kalender 1965. Op 12 maandbladen zijn foto's gereproduceerd van waardevolle gebouwen of stadsgezichten die in de laatste jaren zijn hersteld. Op de achterzijde van elk blad vindt men vergelijkende afbeeldingen van voor en na het herstel, met een korte verklarende tekst. De januari-plaat laat de geveltop zien van het merk waardige pand de Ruyter Korte gaard (Kortegaard is een verbastering van „corps de garde", wachtlokaal, n.l. voor de ruiterijaan de Zaadmarkt in Zutfen, in 1639 gebouwd door de stadsmetselaar van Zutfen, Edmond Hellenraat, die ook het Wijnhuis met zijn fraaie toren bouwde. In welk een erbarmelijke toe stand het pand verkeerde toen het in 1955 door de Stichting Wijnhuisfonds werd aangekocht, toont de foto hiernaast. 111

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1964 | | pagina 13