Operatie WatergeusDoorzetten OPERATIE WATERGEUS Een jaar geleden, op 3 oktober 1963, werd op initia tief van een tiental textielgrossiers aan de N.Z. Voor burgwal, de bekende proefvaart gemaakt met rond vaartboten, van parkeerruimten aan de buitenzijde van Amsterdam naar het centrum. Deze „Operatie Watergeus", en het gedegen rapport van de verkeers- deskundige Dr. J. M. Fuchs waarin de resultaten werden geanalyseerd, zijn in ons blad (dec. 1963 blz. 117 en febr. 1964, blz. 15-20), uitvoerig besproken. Dat de waterwegen in Amsterdam ingeschakeld moe ten worden ter verlichting van het verkeers- en par keerprobleem is een stelling die sinds jaar en dag door de Bond Heemschut wordt verkondigd. Na uit voerig overleg tussen de initiatiefnemers, de Vereni ging van Amsterdamse Rederijen, en gemeentelijke autoriteiten begint thans een viertal geregelde lijn- dientsen die op het hierboven afgedrukte kaartje zijn aangegeven. Om kwart over acht 's morgens ver trekken de boten naar de binnenstad, 's middags om half zes varen zij van de aanlegplaatsen in de bin nenstad terug naar de plaatsen waar parkeerruimte is. Het tarief is f 1.— enkele reis en 30.— maand abonnement. De eerste dag, 1 oktober, was teleurstellend. Behalve een groot aantal genodigden waren er slechts enkele passagiers. Opnieuw konden de deelnemers echter constateren hoe gerieflijk zij binnen een half uur door de spitsuurdrukte heen hun doel bereikten. Laat men toch vooral volhouden: het watervervoer zal pas druk worden als het langparkeren onmoge lijk wordt. Zover zijn wij nog niet, de stad wordt steeds minder begaanbaar, straten en grachten staan vol dubbelgeparkeerde auto's, waartegen nauwelijks iets gebeurt, en wie de weg weet kan nog wel een gratis gaatje vinden. Zolang aan die chaos niet een eind komt blijven de grachten wachten tussen de ver stopte walkanten: zie de foto op de volgende pagina! STAOHOUOERS lELYLAAN CORN óTCoTaan CHURCHIU LAAK. SfeNNEOYLAAN 101

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1964 | | pagina 37