Nieuwe leden 48 Jijkewns een oliemolen, de andere een korenmolen.) De eerste is afgebroken en enkele funderingsresten zijn nog zichtbaar. Omstreeks 1800 is het huis afge broken en niet herbouwd. Na 1805 heelt ene Salo- monson uit Almelo de ,01de Meulen" gekocht en later weer verkocht aan Henricus Johannes Engel- bert van Bevervoorde. In 1840 ging de Oldemeule over aan „Twickel" en is sindsdien niet meer ver handeld. Gelukkig wil „Twickel" de molen laten restaureren met financiële steun van de „Edwina van Heeck- stichting". De situatie ter plaatse zal in het kader van een betere waterbeheersing enige verandering onder gaan, o.a. zal de Olde meulenweg langs boerderij Vennink vervallen en komt een nieuwe weg ooste lijk van de nieuwe watergang. Hopenlijk zal de landschappelijke aankleding zo danig worden verzorgd dat het geheel harmonisch wordt opgenomen in het gebied. Wanneer de restauratie zal plaats vinden is mij niet bekend, maar enige spoed lijkt niet overbodig. TJ. ZIJLSTRA. Als buitengewoon lid traden toe: (lussen haakjes de naam van de voorsteller). E. F. Aldewereld, Amsterdam; L. Amons, Zaandijk (D. van Leeuwen); Jhr. F. Beelaerts van Blokland, Epse; H. A. van den Bijtel, Driebergen (Mr. M. Vermeer); Gemeente De Bilt; Mej. M. H. P. den Boesterd, Nijmegen; W. Bosch, Amersfoort; M. J. O. Branse, Haarlem; Mevr. N. Breeuwer-Kaal, Heiloo (Mevr. R. Kooyman); Jhr. J. A. van der Does de Willebois, Utrecht (Jhr. Mr. J. E. van der Does de Willebois); G. Duin, 's-Hertogenbosch (H. E. Tee- ring)J. Th. W. van Est, Nederhemert; Mevr. S. A. F rederikse-Molenbroek, 's-Gravenhage; Ir. H. V. Gerretsen, 's-Gravenhage; Mr. J. R. Glasz, Amster dam; Dr. S. J. Gudlaugsson, 's-Gravenhage; C. F. G. Edz. Hallewas, Groningen; R. Heeroma, Peize (J. van der Eerden); Mej. A. H. Hiemstra, Leiden (J. P. Boekhold)W. A. Hofman, Groningen (Mr. J. W. Keiser); Ir. J. C. Hoornenburg, Haren (Mevr. G. J. Esser-Kraake)Prof. Dr. A. G. Jongkees, Paters- wolde; F. Kalf, Landsmeer (Ir. P. M. Duyvis); Mej. M. E. Koomans, Rotterdam; C. G. Krieger, Oegst- geest; Mevr. A. M. J. de Lange-Reelick, Heiloo; Land- en Tuinbouw Instituut, Warmond (Mevr. de Geer-van der Tak); Ir. F. H. van der Linde van Sprankhuizen, Bilthoven; M. G. van der Linden, 's-Gravenhage (J. A. Surig); Mr. P. J. de Loor, Velp; P. H. Mackor, Amsterdam (Ph. Vos); Mej. J. J. H. van Meel, Hattem; Ir. H. F. E. du Mosch, Huizen (H. W. Lulofs); Ir. W. Mulder, Haarlem; Mr. W. P. Mulié, Utrecht; Dr. J. G. Nanninga Bussum; Jhr. F. C. C. M. T. van Nispen tot Sevenaer; Utrecht; J. B. Oonk, Oegstgeest; P. Oostveen, Am- Vriendelijk verzoek Mogen wij de leden die hun contributie over het lopende jaar nog niet hebben voldaan, hier bij vragen dit zo spoedig mogelijk te doen? Voorts zou het secretariaat het zeer op prijs stel len van de leden die verhuizen meteen een op gave van hun adreswijziging te ontvangen. Her haaldelijk komen op het Heemschutbureau post stukken onbestelbaar terug. Het nazoeken van de juiste adressen kost veel tijd die beter aan ander werk besteed kan worden. sterdam; Dr. A. G. van Opstal, Hilversum; A. van Osch, Amsterdam; Mej. Dr. J. K. Oudendijk, Utrecht; Ds. Dr. J. Ozinga, Lunteren; J. Parein, Wassenaar (F. Lugt); Mevr. L. van Pareren-Bles, Amsterdam; P. J. Peereboom, Broek in Waterland (J. W. Niemeyer); Mr. P. W. Pestman, Leiden; Joh. E. Platerink, Hoofddorp; Dr. J. M. G. van der Poel, Wageningen; Mej. Dr. A. J. Portengen, 's-Graven hage; Jhr. Dr. C. G. C. Quarles van Ufford, Velp; Prof. Dr. H. E. Reeser, Bilthoven; Mej. J. van Reg- teren Altena, Amsterdam; D. Reinners, Oostzaan (Ir. P. M. Duyvis)A. J. G. van Rietschoten, Bussum; Drs. R. F; Roegholt, Amsterdam; Mevr. J. Roelofsen- Eijken, 's-Gravenhage; Dr. A. Roland Holst, Bergen; F. G. Rotteveel Mansveld, Amsterdam; Prof. Mr. H. Schadee, Rotterdam; G. J. M. Siegers, Amster dam; N. H. Siewerts van Reesema, Amsterdam (Mevr. M. E. E. van der Does de Willebois-Ingen Housz)Jhr. Mr. G. C. Six, Bussum; Prof. Dr. E. L. Smelik, Amsterdam; Chr. Smit, Hilversum; G. H. Smit, Haarlem; Prof. Dr. H. Smitskamp, Amsterdam; Mevr. G. V. van Someren-Downer, Amsterdam; Dr. K. Sprey, Hilversum; Ir. G. Staf, Arnhem; A. H. Stigter, Voorburg; Mevr. R. Stunt-Else, Bergen (Mevr. R. Kooyman); Dr. F. B. M. Tangelder, 's-Gravenhage; Mevr. J. Th. Tenhaeff-Modderman, Scheveningen; G. W. Thöne, Papendrecht; Dr. H. W. van Tricht, Amsterdam; Pastoor Cl. Veeger, Zeve naar (Jhr. H. van Nispen van Sevenaer)Dr. F. Veenstra, Amsterdam; J. H. W. Veenstra, Amster dam; R. A. van der Velde, Leeuwarden; R. J. van de Velde, Leeuwarden; R. Venema, Murmerwoude; Mr. G. A. Vermeulen, Nijkerk; Dr. W. H. Ver- mooten, Amsterdam; C. Vogelsang, Utrecht; Dr. A. D. Voute, Arnhem; D. de Vries, Grouw; Prof. Dr. G. J. de Vries, Amsterdam; H. H. de Vries, Vlissin- gen; J. de Vries, Leiderdorp; Mej. J. H. de Vries, Rotterdam (Dr. J. D. de Jong); Dr. Victor E. van Vriesland, Amsterdam; Drs. J. de Waard, Tzum; L. Werkhoven, Heerenveen; E. Zandee, Middelburg. Als donateur traden toe: N.V. Houthandel voorheen H. Simons Zn., Zaandam; S. J. Graaf van Limburg Stirum Jr., Aer- denhout; Gemeente Peize.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1964 | | pagina 30