Y os Y ar wi m WW li m m Sj li B Qie üiï ra p|i ■O U Él U 72 O III' lll||-14 fTTtib: p JfllUuj] Het du.bbelh.uis Koestraat 34I36 ver keerde toen het Diogenes in jan. 1361 werd aangebodenin het laatste stadium van ontbinding. Het beneden huis nr. 34 was in de oorlog leegge- sloofit en dichtgemetseldde geveltop pen waren onherkenbaar verminkt, de daken zo lek als een zeef, de aan de achterzijde uitgebouwde keukens scheurden los. Hoewel al voor 1340 onbewoonbaar verklaard, werd het gebouw illegaal bewoond door een onzeker en wisselend aantal Chinezen en zwervers. De bouwval werd voor f 6000,gekocht en een half jaar later wegens instortingsgevaar op last van Bouw- en Woningtoezicht ontruimd, dichtgespijkerd, en provi sorisch gestut, totdat in juli 1362 de subsidies werden verleend en het voorbereidende sloop- en ontruimings- werk kon beginnen. De hoeveelheid puin en vuil die dan tevoorschijn komt is onwaarschijnlijk', het lijkt wel of de kamers er mee volgeplempt waren! Funderingsonderzoek wees uit dat de ca. 230 jaar oude palen nog in goede staat verkeren, verder moet het gebouw grotendeels vernieuwd worden. Wan neer het werk, dat op ±f 140.000, geraamd is, eind 1363 opgeleverd zal zijn, dan kan de wandelaar in de morsige Koestraat, behalve het be kende Wijnkopersgildehuis van „Hen drik de Keyser", ook dit stijlvolle voorbeeld van 18de eeuwse flatbouw bewonderen, waarin zes jonge kunste naars een ideale woning zullen vinden. Aan het Deltagebied, dat zo fors de aandacht trekt om zijn stoer brok ingenieurswerk en waar men er zo graag op wijst, dat dit straks recreatiegebied zal worden voor 500.000 mensen, in datzelfde Del tagebied gebeurt niets aan monumentenzorg. Wat dit betekent, zal men straks wel ervaren en betreuren, zoals wij nu betreuren dat men ten aanzien van het beschikbare subsidie al jarenlang met de allerbeste bedoelingen toch maar in wezen achter de feiten aanloopt. Er zal straks een nieuw Kabinet komen. Heemschut is géén politiek lichaam, maar het hoopt wel, dat de bewindslieden, die de minis teries van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, van Binnenland se Zaken, van Financiën, van Justitie en van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid gaan beheren, een Heemschutmentaliteit zullen heb ben, dan komt het wel goed. Leden. Het ledental, dat een voordurend stijgende lijn toont, steeg in het verslagjaar toch minder dan voorgaande jaren. Dat der donateurs liep zelfs terug van 121 tot 96, daarentegen liep dat der gewone leden (dat zijn verenigingen, werkzaam op het terrein dat Heemschut bestrijkt) toe van 235 tot 267. Het aantal buitengewone leden, dat zijn de particulieren, nam toe van 2.660. tot 2.710. Hoewel wij over tuigd zijn dat Heemschut nooit een massabeweging zal worden en wij daar ook niet naar streven, is uitbreiding van het ledental nood zakelijk én voor de verbreiding van de door ons voorgestane ideeën én voor de financiële basis voor onze acties. Wij sturen daarom be wust aan op een ledental van 10.000 en roepen daarvoor meer dan te voren nog, de medewerking in van een ieder, wien de schoonheid van stad en land ter harte gaat. Bestuur. Penningmeester mr. H. ter Meulen heeft aangekondigd, dat drukke werkzaamheden hem beletten deel te blijven uitmaken van het dagelijks bestuur, dat veelvuldig bijeenkomt. Wel zegde hij toe, te zullen aanblijven tot een opvolger gevonden zou zijn. De Bond Heemschut is de heer Ter Meulen erkentelijk voor zijn 17 jaren lang zorgzaam financieel beleid en bijzonder dankbaar voor het vele administratieve en vaak zo ondankbare werk,»dat onder zijn leiding plaats had en dat voor een goed lopend Heemschut apparaat onontbeerlijk is. De ledenvergadering, gehouden op 8 april van het vorig jaar, herkoos voor een bestuurstermijn van vijf jaar, de dames Stoffels- Van Haaften en Schilthuis en de heren Fockema Andreae en Koer sen. De heer Koersen overleed helaas enige maanden later. In hem verloren wij een vriend en raadsman met een warm hart voor de Heemschu tzaak. Als lid van het algemeen bestuur werd gekozen mevrouw M.E.E. van der Does de Willebois-Ingen Housz. De heer van der Vlis gaf de wens te kennen zijn functie als bestuurslid neer te leggen, wegens zijn nieuwe verhouding tot Heemschut. Het algemeen bestuur kwam op 15 december 1962 en 18 mei 1963 in vergadering bijeen. Het da gelijks bestuur vergaderde naar behoeften, maar zeker elke veer tien dagen. Commissies. De secretarissen der Centrale Commissie Stad en Dorp, de Weg in het Landschap en Bevordering Heemschutgedachte zullen afzonder lijk verslag uitbrengen van hun activiteiten in het afgelopen jaar.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1963 | | pagina 10