Nieuwe leden 22 Nieuwe boerderij m de Buitenpolder te Kumre. Slechte hoofdvorm, bar baarse materialen, rommelig geheel. foto J D. de Jong onzeker is, dat, zoals wij vaak horen, niemand kan zeggen hoe de Nederlandse boer over tien of zelfs over vijfjaar zal boeren, is elke moderne oplossing in korte tijd evenzeer verouderd als die probeersels van vóór de oorlog, die ir. Bouma toen reeds geestig met popu laire diersoorten in Artis vergeleek. Zou men het dan maar niet liever wagen met typen, die niet zo spoedig verouderen en die, zoals Bouma voor bijv. de Friese stelp aantoont, onder hun hoofdvorm toch de zo be geerde „bewegelijke" plattegrond herbergen? Maar hoe men de oplossing ook wil zoeken, de niet- agrarische (maar ook de agrarische!) Nederlander mag er geen genoegen mee nemen, dat zijn oude en Met ingang van 1Q62 traden nog toe als buitengewoon lid: M. von Balluseck, St. Pancras; ir. H. ten Bokkel Huinink, 's-Gravenhage; drs. J. M. Hoekman, Hel mond; L. F. M. Landzaat, 's-Hertogenbosch; J. G. Plantenga, 's-Gravenhage, Met ingang van ig6g traden toe als buitengewoon lid: C. J. Amesz, Rijk; M. W. van Arenthals, Kats; M. van Baarle, Rijswijk; L. W. A. M. Bai, Roermond; mevr. J. B. Becu-Riseeuw, Groede; prof. di. K. Ph. Bernet Kempers, Amsterdam; W. H. Blanken, IJssel- muiden; mevr. prof. dr. P. M. Boer-den Hoed, Am sterdam; mr. N. Bolkestein, Deventer; K. Boor, Axel; J. J. Bouman, Rijswijk; jhr. mr. M. L. de Brauw, Wassenaar; L. W. de Bree, Viissingen; mi. H. Bruin, Middelburg; J. L. J. Bruynzeel, Wissenkerke; mevr. A- H. E. Creutzberg, Vorden; H, M. J, Dassen, Sjtfard; architectenbureau Dingemans, Maastricht; mr. G. J. B. van der Dussen, Zeist; rar, F. Th. Dijck- meester, Zierikzee; F. van Dijk, Goes; ir, G. H. Edix- hoven, Meerssen; W, H, J, M, Eskes, Amstelveen; mr, E, J, Gelderman, Alkmaar; B, Gerritsen, Velp; mr. A. H. C. Gieben, 's-Gravenhage; George Goos- sens, Tegelen; dr. G. Grootenhuis, Nieuwenhoorn; dr. Ch. Th. Groothoff, Valkenburg; Ernest Haffmans, Nieuwe boerdenbij Kumre. Misschien als garage te waarderen, maar als boerderij een verschrikking. foto J. D. de Jong zijn nieuvve kultuurgrond wordt volgezet met mis schien tijdelijk goedkope, maar in elk geval met alle eisen van welstand en schoonheid spottende bouw sels. De man die in de stad een huis laat bouwen, moet aan welstandseisen voldoen, en terecht. Het valt echter niet in te zien, waarom de boer voor zijn boer derij daarvan vrijstelling zou moeten hebben. Respekt voor de landbouw en de boerenstand onder de niet- agrariers wordt ook niet bevorderd door de nieuwste plattelandskuituur van de Zeevang, het land van Maas en Waal en de Buitenpolder bij Kuinre. En welke gebieden nog meer zullen volgen. S. J. VAN DER MOLEN Venlo; ir. F. van Hattum, Bloemendaal; mevr. A. G. van der Have-Lucieer, Kloetinge; J. de la Hayze, Middelburg; jvr. O. van der Heyden van Doornen burg, Vordèn; mr. W. W. Hopperus Buma, Dwingeloo mr. R. M. F. Houwink, Zeist; ir. G. P. Ittmann, Eindhoven; mej. C. J. Jansen, Mook; W. de Jong, 's-Gravenhage; E. W. de Keijzer, Gouda; mevr. A. M. Klausz-Martini Buys, Meerkerk; ds. J. W. van Kooten, Amsterdam; H. H. Mallinckrodt, Zwoller kerspel; mevr. J. Messcher, Amsterdam; mevr. baro nesse M. F. M. van Nagell-Martini Buys, Loenersloot; R. C. Nieuwenhuis, Hilversum; H. J. Okhuyzen, Heerlen; C. L. Prins, Utrecht; mevr. A. Roos-van der Roest, Voorschoten; mej. L. Schaap, Amsterdam; L. J. Slangen, Schaesberg; E. M. J. L. Snijders, Sittard; A. Stassen, Roermond; mr. P. Steinz, Rot terdam; J. H. H. Storms, Tegelen; A. Stroueken Co, Rotterdam; ir. Franc Tromp de Haas, Amsterdam; drs. G. J. B. Verbeet, Maastricht; W. A. Visscher, Rotterdam; ir. J. L. Volders, Paramaribo. Als gewoon lid trad toe: Gemeente Wolphaartsdijk. Als donateur traden toe: Gemeente Thorn; Streekarchivaiiaat „Noordoost- Friesland", Dokkum.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1963 | | pagina 28