Kalverpolder: vogelpolder HEEMSCHUTDAG 1962 69 Landelijke rnst te Westzaan De besturen van „Zaans Schoon" en „De Zaanse Molen" hebben aan het Provinciaal Bestuur en aan de Zaanse gemeentebesturen een schrijven gericht waarin, in verband met de nog altijd niet besliste vraag of de Kalverpolder geheel of ten dele bebouwd zal worden, gewezen wordt op de resultaten van een onlangs verrichte inventarisatie van de vogelstand. Daarbij is na grondig onderzoek gebleken dat de Kalverpolder als een der rijkste weidevogelgebieden van West-Europa moet gelden. Ruim dertig ver schillende soorten vogels komen er regelmatig voor; voor de meesten is het tevens hun broedgebied. Nu industrie- en woonwijken onophoudelijk verder knagen aan de ruimte van het Hollandse polderland, en fauna zowel als flora gestadig verarmen, is dit onder zoek een krachtig argument voor het gaaf bewaren van een der belangrijkste gebieden. De inspanning van velen om de Kalverpolder open te houden heeft hierdoor nieuwe kracht gekregen. zaterdag 15 september Dagindeling: 10.00 - Vertrek van het Centraal Station Amsterdam, uitgang IJ-zijde, waar autobussen gereed zullen staan. ii.oo- 12.00 Ontvangst in het Ontspannings gebouw van Albert Heijn. iq.oo - 13.00 Rondvaart, aangeboden door het Gemeentebestuur van Zaandam. Gedurende deze rondvaart zal een lunchpakket worden genuttigd. 13.00-16.30 Rondrit per bus door de Zaan streek, met verschillende onder brekingen ter bezichtiging van Zaanse architectuur, zoals molens, kerken, houten huizen, Zaanse Schans. 16.30-17.30 Gelegenheid tot theedrinken in het Ontspanningsgebouw. 17.30 a 18.00 Vertrek per bus naar Centraal Station Amsterdam.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1962 | | pagina 19