2 dat bleek niet eens zo buitengewoon moeilijk. Heemschut verkreeg zijn leden niet door reclame campagnes, maar door persoonlijke benadering van zijn leden tot derden. Velen bleken te voelen als Heemschut, maar niet te beseffen, dat zij door aan sluiting mee zouden kunnen helpen doelen te berei ken, die voor de enkeling als volkomen uitgesloten zouden moeten worden beschouwd. Heemschut heeft zijn leden geen materiële voordelen te bieden, slechts de voldoening, dat zijn strijd bijdraagt tot het algemeen nut, het algemeen belang. Van zijn falen en slagen legt Heemschut in zijn orgaan getuigenis af, zodat zijn leden daarvan op de hoogte blijven en gesterkt zullen worden in hun vastberaden voor- nemen ,,te waken voor de schoonheid van ons land". Deze wereld is hard, de strijd is hard; om deze met succes te blijven voeren dienen de middelen ons daartoe in staat te stellen. Die middelen moeten door onze leden worden opgebracht „onze burgers behartigen hun eigen aangelegenhedenmaar ook die van de gemeen schap" Het Heemschutbureau moet in de veelomvattende strijd van heden beter en kundiger worden uitgerust dan het in de achter ons liggende jaren was. De strijd is gecompliceerder geworden, veelal ook geraf fineerder. Men behoeft slechts kennis te nemen van de grote plannen, die thans in de gemeentehuizen ter tafel komen, om te beseffen welk een apparaat daar tegenover moet worden gesteld om goed beslagen ten ijs te komen. Een naar onze berekening beperkt maar voldoende apparaat ware te bereiken als het ledental tot tien duizend zou worden opgevoerd. Dat is vooral een taak van de leden zélf. Reeds brachten tientallen anderen aan, nu zullen duizenden slechts enkele anderen behoeven te overtuigen om Heemschut dit waarachtig niet zo onmogelijke doel te laten bereiken. Wij doen daartoe een ernstig beroep op onze leden. Toont uw vrienden, die daarvoor in aanmerking komen ons tijdschrift, toont hun een exemplaar van ons jubileumboek „Strijd om Schoonheid", er zal niet alleen een belangwekkend gesprek uit kunnen voortvloeien, maar ook de voldoening van het ver werven van een nieuw lid, een stapje dichter tot ons goed geoutilleerd bureau, dat immers de strijd zelf en ter plaatse zal moeten kunnen voeren. Ja zeker, „wij paren koenheid aan klare bezinning over wat wij gaan ondernemen"Of, om een modern beeld te gebruiken: geeft ons de middelen en wij zullen de taak volbrengen. Wal draagt u bij Een enkel woord tot die leden, die wat te behoudend zijn, die zijn blijven vasthouden aan de oude leden bijdrage van zeven gulden vijftig. Dat is thans onge veer de prijs van een jaargang van ons tijdschrift. Eigenlijk zijn de leden, die aan dat bedrag hebben vastgehouden niet meer dan abonné's. Dat is nuttig en heeft zijn betekenis, maar daarmee dragen zij toch niet voldoende bij tot dat apparaat. Met een minimum-bijdrage van tien gulden per jaar, maken zij daar een begin mee. Indien gij nu nog, aan het begin van het nieuwe jaar, uw bijdrage verhoogt, toont ge de daadkracht die nodig is om Heemschut direct te helpen. Er zijn ook instellingen en donateurs, die hun bij dragen nog niet tot de aan deze tijd aangepaste minima hebben opgevoerd. Dat is voor de rechts persoonlijkheid bezittende instellingen minimaal vijf tien gulden en voor de donateurs minimaal vijf en twintig gulden. De Bond Heemschut zou, blijkens een zo juist ingesteld onderzoek, belangrijk geholpen zijn, als alle leden zich met hun contributie aan de nieuwe eisen aanpasten. Om precies te zijn 671 particulieren, 173 rechtspersoonlijkheid bezittende lichamen en 37 donateurs hebben dat nog niet gedaan. Voor hen geldt: zorgt dat u daar niet langer bij blijft! Wordt een volwaardig lid en als u toch dat voor nemen hebt, voert het dan meteen uit en reserveer bovendien een paar avonden, om kennissen en vrien den van doel en werkwijze van Heemschut op de hoogte te stellen. „En men kan toch hel zekerst bouwen op hem, die zijn vriendschap concreet heeft bewezen, zodat hij zijn recht op wederdienst veilig weel in onverflauwde genegenheid voor den begunstigde." Wisseling van administrateur Sedert 1 augustus 1958 heeft de heer H. Rowaan als administrateur de taak van bureauchef bij de Bond Heemschut vervuld. De noodzaak om zijn studie te voltooien heeft hem genoopt, de taak, welke hij met toewijding bij de Bond verrichtte, neer te leggen. Hoezeer wij dat betreuren, hebben wij begrip voor dit besluit. Wij weten, dat de heer Rowaan, die zich vele vrienden heeft verworven in deze werkkring, een warm hart voor de schoonheid van stad en land heeft en een overtuigd Heemschut-man is. Als mede werker kunnen wij op hem rekenen, helaas moeten wij hem als administrateur missen. Wij wensen hem een succesvolle beëindiging van zijn studie toe. De heer Roest is met ingang van 1 januari 1962 als administrateur in dienst getreden van de Bond. Evenals zijn voorgangers Boschma en Rowaan waren, is hij gevorderd student in de kunstgeschiede nis met bouwkunst als hoofdvak, en zoals zijn voor gangers heeft hij intense belangstelling voor Heem- schut's werk. Heemschuldag 1962 Verschillende omstandigheden maken hel niet mogelijk de Heemschuldag 1962 op de eerste vrijdag van de maand september te houden. Het bestuur verzoekt de leden hiervan goede nota te ne men en de nieuwe datum al vast te reserveren. Deze is vastgesteld op zaterdag 19 september.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1962 | | pagina 8