uk r Nieuwe Leden weer bij het voortschrijden van de uren. De restau ratie van de St. Laurenskerk zelve wordt onver droten dank zij vele particuliere bijdragen door het kerkbestuur voortgezet; na het dwarsschip is men nu doende met het koor. De voorgevel van het oude Schielandshuis werd hersteld, het gebouw zelve omgetoverd tot een voortreffelijk Historisch Museum. Wat dan verder nog rest is summier, maar voor de Rotterdammers arm als ze sinds 1940 te dezen opzichte zijn uiterst waardevol. Ik denk daarbij in de eerste plaats aan de Ael- brechtskolk in het oude Delfshaven. Daar werd de kerk een juweeltje! reeds eerder gerestau reerd, daar zullen successievelijk te beginnen met het charmante Zakkendragershuisje verschil lende panden, eventueel na verwerving, worden aangevat, opdat uiteindelijk een aaneengesloten complex goed geconserveerde voorbeelden van oude architectuur behouden kan blijven. Tenslotte zijn er dan nog enkele verspreide objecten, molens, boerderijen, het torentje van Charlois en enkele koopmanshuizen b.v. aan het Haringvliet. Dit alles heeft onze volle aandacht, evenals het medewerking verlenen aan de recente merkwaar dige archeologische opgravingen, naast al dat gene waaraan maat en getal zo direct en rechtlijnig ten grondslag ligt. En daarom is het goed en zijn wij er verheugd om dat „Levend Erfdeel" thans hier is neergestre ken. De stad, die nog steeds met trots Hendrik de Keyser's prachtige bronzen Erasmus, symbool van humaniteit en tolerantie, herbergt, zal ongetwijfeld niets nalaten om wat haar uit het verleden rest, zo goed mogelijk aan het nageslacht over te dragen. Als buitengewoon lid traden toe; A. van Adrichem, Brielle; Ch. H. André de la Porte, Amsterdam; J. Anker, Heemstede; Dr. J. W. F. Beks, Groningen; H. P. J. Brinkman, Pur- merend; J. B. ten Broek, Mexico; A. P. Bruigom, Broek in Waterland; Z.E. Dr. Reijnier Flaes, Mexi co; Mevrouw J. Goudsmit-Geerkens, Amsterdam; Mr. P. A. Gunning, Bloemendaal; Prof. Dr. F. van Heek, Overveen; Prof. Mr. H. J. Hellema, Laren N.H.; Mr. A. Helmann, Amsterdam; Mevrouw M. Jacobs-Buis, Amsterdam; Mevrouw A. J. Keverling Buisman-Haasnoot, Nw. Loosdrecht; H. Kits van Heyningen, Amsterdam; J. H. W. Klopper, Am sterdam; P. H. Krijgsman, Rotterdam; K. W. Ledeboer, Enschede; K. Lenstra, Edam; Huub van Lith, Edam; J. H. Littooy, Bilthoven, W. M. Look- man, Leersurri; Drs. W. Maschmeyer, Amsterdam; G. M. Möller, Huizen N.H.; A. R. Overbeek, Am sterdam; Mr. C. H. Overduin, Amsterdam; Mej. B. Pasma, Groningen; Dr. L. Penning, Groningen; Chr. Pluygers, Rijssen; J. H. Pruim, Loenen a. d. Vecht; Mr. G. Rodenburg, 's-Gravenhage; A. W. van Rooy, Amsterdam; Mr. H. Schlichte Bergen, Amsterdam; H. J. Sikkes, Amsterdam; Dr. H. W. Stenvers, Utrecht; A. J. M. van Strijp, Haarlem; Mr. A. Tieleman, Warnsveld; H. Ph. Tilanus, Katwijk aan Zee; H. Timmer, Bilthoven; A. E. Tondu, Alkmaar; Drs. H. E. van der Veen, Utrecht; Mevrouw E. W. Veeren-Baronesse van Heeckeren van Waliën, Amsterdam; Mej. Mr. G. Veth, Amsterdam; Dr. J. D. van der Waals, Haren- clermolen; J. Walraad, Brielle; S. Wielinga, Buiten post; Mevrouw S. H. Woolf-Quarles van Ufford, Ticino; J. T. Zantema, Groningen. Als gewoon lid traden toe: N.V. Amsterdamse Maatschappij tot Stadsherstel, Amsterdam; Gemeente-archivaris van Roosendaal en Nispen, Roosendaal; Nederlandse Gidsen Orga nisatie „Guidor", Amsterdam. 118 Het verdwenen Rotterdam: Oude Haven. (foto Van Agtmaal)

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1961 | | pagina 24