Voorzitterswisseling De heer Mr. H. J. Kruis, adviseur van de directie van de KLM, had zich bereid verklaard de verga dering te leiden. De heer Ir R. Meischke, directeur van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg, had voor deze gelegenheid een „draaiboek" geschreven. Unaniem waren de aanwezigen van oordeel, dat dit ontwerp van originaliteit getuigt en als basis voor een tentoonstelling zeer bruikbaar is. Het is de be doeling dat voor de organisatie van de tentoonstel ling een stichting zal worden gevormd. De opening is vastgesteld op begin oktober 1961. Als motto werd door de Creatieve afdeling van de KLM voorgesteld: LEVEND ERFDEEL, bouwkunst van vroeger voor mensen van nu. Met de uitgeverij „Het Spectrum" werd verder nog overleg gepleegd over de mogelijkheid een pocket boek uit te geven, dat de monumentenzorg tot on derwerp heeft. Ook de ledenwerfactie, die dit jaar werd gehouden, werd opgezet op initiatief van de commissie. Dank zij veler medewerking konden meer dan 200 nieuwe leden worden geboekt, een winst van 10%. Moge de Bond Heemschut zo voortgaan. Het kan! Mr. T. LANDHEER, secretaris Het voorzitterschap van de Bond Heemschut is geen sinecure, maar een taak, die herhaaldelijk een be roep doet op de beste eigenschappen en op een groot deel van de nodige tijd van degene, die zich hiervoor beschikbaar stelt. Mr. S- P. Baron Bentinck is van 1955-1961, dus zes jaar, voorzitter van de Bond Heemschut geweest. Hij was de zesde in de rij van voorzitters, die de Bond gehad heeft. Voorzitter Bentinck heeft de Bond in een periode van sterke groei en toeneming van veelomvattende vraagstukken, even beheerst als bewust bescheiden geleid. In twee gevallen kwamen deze eigenschappen wel bijzonder tot uiting, zoals vele leden zich zullen herinneren, nl. op de algemene ledenvergaderingen te Zutphen en te Alkmaar, waar hij de vrijwel alge hele sympathie van de vergaderingen spoedig aan zijn zijde had. De leden van het dagelijkse bestuur, die in twee wekelijks hecht en vriendschappelijk contact met hun voorzitter stonden, zagen hem met weemoed gaan, slechts getroost door de wetenschap, dat hij dit werk overgaf om zich voor een belangrijker taak beschikbaar te kunnen stellen. Deze nieuwe taak, nl. het lidmaatschap van de Monumentenraad, zal hij kunnen vervullen mede dank zij de grote ervaring opgedaan tijdens zijn zesjarige voorzitterschap van de Bond Heemschut. Het bestuur wil niet nalaten, te laten blijken, dat het er trots op is, dat één der zijnen zo'n belangrijke post gaat betrekken in de nationale monumentenzorg. De nieuwe wacht is betrokken door mr. Arn. J. d'Ailly, reeds jarenlang lid van Heemschut en ver trouwd met zaken die de schoonheid van stad en land betreffen. Met de energie, opgewektheid en hoffelijkheid zoals die van hem bij velen bekend zijn wegens zijn burgemeesterschap van de hoofd stad, heeft cle heer d'Ailly zijn taak aangevangen. Ons past dankbaarheid, dat oud-voorzitter Bentinck de eenmaal uitgestippelde taak op een ander plan maar in de bij ons bekende en vertrouwde goede geest zal voortzetten en dat de heer d'Ailly bereid is gevonden zijn gewaardeerde capaciteiten in dienst, te stellen van de Heemschutgedachte. T. K. Nieuwe leden Als buitengewoon lid traden toe: drs. H. P. van den Aardweg Czn., Amsterdam; A. W. Aarts, Heemstede; mevr. J. A. M. Acherman— Cramer, Arnhem; C. André de la Porte, Amstelveen; mevr. R. J. Beins—Bolten, Amsterdam; Tj. Ben- clien, Almelo; O. E. H. Baron Bentinck, Amster dam; Paul A. Bettings, Amsterdam; mevr. J. A. E. Blankenheym—van Engelenburg, Tiel; J. W. Blok, arch., Diepenveen; C. Burger, Amsterdam; J. A. M. Burgman, Amsterdam; Ir. J. Coumou, Middelburg; B. G. Cromhoff, Deurningen; J. H. A. van Eijk, Amsterdam; mr. H. Fock, Amsterdam; M. H. Gans, Amsterdam; J. van de Grampel, Overveen; L. Hal- ders Maastricht; H. G. C. Heringa, arch., Zieriksee; mr. M. Hudig, Rotterdam; F. H. W. Klein Bog, Amsterdam; mej. M. D. Krabbe, Arnhem; A. Kwadijk, Purmerend; mej. W. Loysen Dillié, 's-Gravenhage; J. Th. H. Minke, Zwolle; L. L. Naaykens, Arnhem; ir. J. Nijsingh, Zwolle; Open bare Bibliotheek, Amstelveen; W. H. Pot, Amster dam; mej. E. Schoor, 's-Gravenhage; F. A. van Seters, Doetinchem; mr. J. Ch. van cler Sleesen, Lunteren; E. L. van Smaalen, Rotterdam; E. T. van Spankeren, Ede; Raymond Stevens, Amsterdam; D. G. Swanen- burg de Veye, Dedemsvaart; N.V. Twentsche Kabel- fabriek, Haaksbergen; mr. H. W. P. de Vries, Leeu warden. Als gewoon lid trad toe: Stichting Binnenstad Dor drecht, Dordrecht. Als donateur traden toe: J. Toussaint Raven, Epe; W. van Vliet J.C.zn., Gouderak; Firma Zeeger Dee- nik en Jacob Geel, Amsterdam. 6G

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1961 | | pagina 16