DE BOND HEEMSCHUT 50 JAAR 1 Bij de samenstelling van dit nummer stonden wij voor de moeilijke keusóf hel eerste nummer van ig6i op tijd in februari te laten verschijnen, maar dan zonder verslagen van de jubileumviering, óf te laat komen, maar dan met een uitvoerige documentatie van ons go-jarig feest. Het bestuur heeft gemeend de tweede moge lijkheid te moeten kiezen', de lezers hebben ditmaal lang moeten wachten maar de omvang is door de samenvoeging van het februari- met het april-nummer dan ook verdubbeld. Hare Majesteit de Koningin, Paleis Soestdijk De Bond Heemschut, met zijn gasten in feestelijke bijeenkomst in het Koninklijk Instituut voor de Tropen verenigd ter herdenking van zijn vijftigjarig bestaan, moge Uwe Majesteit de verzekering geven van zijn vastbesloten wil onder Uwe Majesteits hoge bescherming te blijven waken voor het behoud van de schoon heid van Nederland. Bentinck, Voorzitter {telegram, verzonden 2 februari ig6i) Koot, Secretaris OPENINGSWOORD van de voorzitter van de Bond Heemschut Mr. S. P. Baron Bentinck op de bijeenkomst in het Koninklijk Instituut voor de Tropen, 2 februari 1961. Excellentie, Dames en Heren, Vandaag precies een halve eeuw geleden kwam in het Muntgebouw een klein aantal mannen bijeen. Dat was de eerste vergadering van de Bond Heem schut. Heden zijn wij hier in veel groter getale samen ge komen om in een feestelijke bijeenkomst dit feit te herdenken. Daarmede willen wij tevens deze werkers van het eerste uur eren. Het verheugt mij dat gij met zovelen aanwezig zijt. Meerderen Uwer hebben een lange reis hiervoor over gehad. Weest U er van overtuigd, dat de tegenwoor digheid van ieder Uwer ons goed doet. Wij zijn bijzonder erkentelijk dat Z.E. de Staats secretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen ons de grote eer aandoet hier persoonlijk aanwezig te zijn. Wij weten, Excellentie, dit zeker naar waarde te schatten en mogen hierin mede een bewijs van de belangstelling der Regering voor Heemschut zien. Een belangstelling, die ons onze verantwoordelijk heid te meer doet beseffen. Eveneens moge ik in het bijzonder welkom heten Dr. Ir. van de Waal, die de Minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid vertegenwoordigt. Dat ook meerdere provinciale be sturen hier vertegenwoordigd zijn, en de Commis sarissen der Koningin in de Provincies Groningen en Zuidholland persoonlijk aanwezig zijn, stemt ons tot grote dankbaarheid. Tot onze spijt vernamen wij zo juist, dat de Commissaris van de Koningin in de provincie Noordholland plotseling verhinderd is gevolg te geven aan z'n aanvankelijk voornemen om hier eveneens aanwezig te zijn. Bij herhaling wendt ons bestuur zich tot de onder-

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1961 | | pagina 7