Monumentenwet Nieuwe leden EEN NUTTIGE BROCHURE Als buitengewoon lid traden toe: J. F. E. M. Aghina, Utrecht; Mevr. A. Arnouts- Arnoldy, Voorburg; Mej. Th. K. van Asperen, Haarlem; Dr. H. A. Bakels, 's-Gravenhage; Mevr. E. H. Baron-Pappiér, Amsterdam; E. Beekman, Amsterdam; Mr. W. Beernink, Dordrecht; M. Beima, Harlingen; Mr. A. L. H. Beyersbergen, 's-Graven- hage; J. C. Binkhorst Maaldrink, Voorburg; K. Blenk, Dordrecht; W. B. P. J. Blokhuis, Rotterdam; J. P. Boekhold, Leiden; Drs. A. Bolk, Arnhem; Mevr. C. J. M. Boomsma-Eisses, Rozendaal (G.); Mej. Mr. J. F. M. Bosch, 's-Gravenhage; Drs. P. M. Bruins, Arnhem; T. Burger, 's-Gravenhage; Mevr. T. C. Clay-Jolles, Bilthoven; Mr. Tj. de Cock Buning, Haarlem; G. R. D. Crommelin, Oegstgeest; A. M. van Dantzig, Rotterdam; A. Dekker, Dordrecht; F. Delhez, Hengelo (O.); G. A. B. Derksen, Enschede; M. Dirksen, Voorschoten; Jhr. Dr. E. G. Elias, Farnborough (Eng.); Mevr. G. J. Esser-Kraake, Arnhem; Dr. R. P. van Exter, 's-Gravenhage; J. Franken Pzn., 's-Gravenhage; F. A. Frölich, Har lingen; L. Glazener, Rotterdam; Mej. L. G. de Graaf, Leiden; Drs. E. van Gulik, Oegstgeest; Mej. J. M. Hagedoorn, Heemstede; Mr. E. H. Y. van Hees, Hilversum; G. den Heeten en Co. N.V., Leiden; H. A. M. Hoefnagels, Bad Godesberg-Muffendoiff (D.); Hoofd van de Dienst van Openbare Werken Curacao, Willemstad; Dr. J. C. Hoogerheide, 's-Gra- venhage; H. M. de Horn, Delft; Fa. A. Jobse, Middel burg; Mevr. J. Jonckheer-Zweerts, Amsterdam; C. J. de Jong Jr., Joure; Mr. J. Ph. G. Kaajan, Utrecht; Prof. Dr. H. D. Kloosterman, Leiden;E.Klu- wer, Epse; J. R. Koning, 's-Gravenhage; Mej. E. Korevaar, Amsterdam; L. van Lambalgen, Rotter dam; Mevr. M. Leemhorst-Patmos, Oegstgeest; Ir. E. Lelyveld, 's-Gravenhage; Dr. G. I. Lieftinck, Leiden; J. B. A. te Lintelo, Enschede; J. H. Logger, Dordrecht; F. H. Lurvink, Enschede; Mr. Jb. Maats, Zetten; Mevr. E. Manger Cats-van der Hoeven, Eefde; Mej. Dr. B. J. Karsten, 's-Gravenhage; F. Matak Fontein, Joure; J. C. Maters, Zeist; Mej. Dr. A. M. W. Mennega, Bilthoven; J. Meyer, Amsterdam; F. A. M. Minke, Dedemsvaart; L. Mok, Amsterdam; B. M. Nijhuis, Enschede; G. J. Peelen, 's-Gravenhage; Mr. L. D. Pels Rijcken, Heemstede; R. R. Perdok, Amsterdam; Mevr. L. A. Philipse-van Hoytema, 's-Gravenhage; S. Rodrigues, Amsterdam; Mej. H. W. Schalkwijk, Rotterdam; L. A. Schmidt, Bilthoven; Dr. J. W. Schulte Nordholt, Wassenaar; Drs. P. Sevenster, Warmond; Ir. J. L. van Sloten, Zierikzee; Ir. J. W. Sluiter, Delft; E. Smit, Koog a/d Zaan; J. Starreveld, Voorburg; A. G. van der Steur, Am sterdam; J. van Strijp, Goirle; Mevr. N. van Suchte- len van de Haare-Hulsman, 's-Gravenhage; H. E. Teering, 's-Hertogenbosch; E. H, S.' Tengbergen, Amersfoort; Mej. Dr. A. S. Timmermans, Oegst geest; H. C. Treffers, Amstelveen; Mevr. D. E. Tromp Meesters-Greven, Zwollerkerspel; J. H. Veen, Am sterdam; Th. van der Velde Olivier, Hilversum; N.V. Verzekering Maatschappij „Minerva", Amster dam; B. W. E. Veurman, Wassenaar; Dr. A. B. de Vries, 's-Gravenhage; Mevr. E. Waller-Fison, Rot terdam; Mej. L. Warnsinck, Leiden; G. W. Wessing, 's-Gravenhage; Mevr. C. Westerterp, Harlingen; Ds. J. T. Wiersma, Wassenaar; C. H. Wilms Floet, Amsterdam; P. E. de Winter, Amsterdam; C. Wijn belt, Nijmegen; arch. P. Zanstra, Amsterdam. Als gewoon lid trad toe: Vereniging voor Heem kennis „Ons Amsterdam", Amsterdam. Rectificatie: In het vorige nummer stond: Mevr. M. Th. R. Gravin Schimmelpenninck-von Weister, dit moet zijn: Mevr. M. Th. R. Gravin Schimmel penninck-von Meister. Dringend verzoek aan degenen die zich voor de 2e helft van ig6o als lid opgaven om hun contributie te vol doen op een der in de omslag vermelde rekeningen. Bij het ter perse gaan van dit nummer kwam het be richt dat de Monumentenwet in de Tweede kamer is aangenomen. Een poging om de onderhoudsplicht weer in de wet in te voeren, kreeg niet voldoende steun. Een amendement om in de nu beschermde stads- en dorpsgezichten ook de bomen op te nemen werd echter aanvaard. De gemeenteraden zullen wel gehoord worden bij het vaststellen van de waardevolle stads- en dorpsgezichten, maar niet de uiteindelijke beslissing hierover nemen. In ons volgende nummer zullen wij hierop nader terugkomen aan de hand van de Handelingen van de Tweede kamer die op dit ogenblik nog niet ter be schikking zijn. G. B. Stadskern" heet de goed verzorgde brochure die de Vereni ging van Vrienden van de Slichting Stadskern ^wolle onlangs heeft uitgegeven. De strekking van dit geschrift is om op het tijdstip dat allerwege beslissingen ophanden zijn die de toekomstige ontwikkeling der oude binnensteden voor altijd zullen bepalende verschillende aspecten van dit vraagstuk aan een ernstig onderzoek te onderwerpen. Het gaat dus over de aanpak van de stadskernen in het algemeenaan de hand van vooral Zwolse voorbeelden. Veel van hetgeen hier uiteengezet wordt is de lezers van Heemschut niet vreemd. De samenvatting is echter zo helder en duidelijk dat wij deze brochure van harte aanbevelen. Men kan deze bijdrage tot de gedachtenwisseling over behoud en vernieuwing van een oude binnenstad" bestellen bij het secretariaat van de boven genoemde vereniging, Sassenstraat 12, Zwolle, telef. 05200- 5126. De prijs is f 123

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1960 | | pagina 21