breidingsonteigening: „in het belang van de volks huisvesting" hier ietwat paradoxaal. De baksteen- produktie is ook een belang van de Volkshuisvesting en het verdwijnen van deze fabriek zou betekenen dat restauraties alleen nog maar met sloopmateriaal uit gevoerd kunnen worden en dat is bepaald niet in het belang van de monumentenzorg. De Bond Heemschut heeft er bij de desbetreffende instanties op aange drongen een mogelijkheid te zoeken dat de fabriek haar produktie kan voortzetten. G. B. Vragen in Maastricht Maastricht heeft een schoonheids- of welstands commissie. Is deze commissie geraadpleegd over de nieuwe bebouwing langs de Maas? Heeft de commissie van de bouwplannen in hun verschillende fasen kennis kunnen nemen? Heeft de commissie hierover advies uitgebracht aan Burge meester en Wethouders? Zo ja, hoe luidde dit advies? Maastricht heeft ook een verkeerscommissie onder voorzitterschap van de heer A. G. M. Boost, directeur Wegen en Verkeer van de ANWB, die tot taak heeft een verkeersstructuurplan te ontwerpen waarbij vooral een stedebouwkundige verbetering van de situatie bij de Wilhelminabrug en de Markt gevraagd werd. Is deze commissie geraadpleegd over de nieuwe bebouwing langs de Maas bij de Wilhelminabrug? Komen de huidige bouwplannen overeen met de opvattingen van de verkeerscommissie, of zijn zij daarmee in strijd? Wij vrezen dat het antwoord op bovenstaande vragen neen luidt. Wij kunnen ons namelijk niet voorstellen dat zinnige commissies met de geprojecteerde bouw hoogten akkoord zouden gaan. Het complex op de foto zal naar onze inlichtingen 26 m hoog worden. Een daarnaast te bouwen torenflat (op de foto op schaal ingetekend) zou zelfs op 42^ m boven het straatniveau geprojecteerd zijn. De beklemmende vraag rijst of men in de prachtige stad Maastricht met haar al gemeen bewonderd silhouet aan de Maasoever daar geen oog voor heeft. Er is in Maastricht toch alle reden om begrip voor stadsschoon te hebben en daarmee rekening te houden. Wat zegt de gemeenteraad hierop? T. K. Zo wordt het silhouet van Maastricht als de huidige bouwplannen voltooid zullen zijn. Een provinciaal jVew-Torkje overstemt de schoonheid der oude torens. Foto: F. Lahaye 112

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1960 | | pagina 10