Heemschuts leden presenteren zich XIV 107 Bij de viering van het 25 jarig bestaan van de Stich-,de resten van de uit het begin van de 80-jarige oorlog ting in 1957, sprak de voorzitter van de „Vereniging daterende vesting volgens het Oud-Nederlandse van Officieren der Genie" zijn waardering voor het systeem van vestingbouwkunst. Telkens weer ver werk door „Menno van Coehoorn" in deze kwart- beterd, bleef deze vesting tot 1816 bestaan, toen zij eeuw verricht uit, in de volgende woorden: werd opgeheven, gedeeltelijk geslecht en de resten „Gedurende haar bestaan heeft de Stichting zich tenslotte in vruchtgebruik aan het Kroondomein ontwikkeld tot een apparaat met een gezaghebbende werden afgestaan. Tot op de dag van heden zijn deze stem, dat door de Rijkscommissie voor de Monu- resten in het terrein nog zeer duidelijk zichtbaar, mentenzorg, de Departementen, Planologische Dien- zoals de bij dit artikel gereproduceerde luchtfoto sten en Gemeentebesturen wordt geraadpleegd, dan overtuigend laat zien. wel zelf initiatief neemt, zodra oude vestingwerken Telkens heeft men getracht deze resten door verdere in het geding komen. slechting op te ruimen. Een plan van het gemeente bestuur met dit doel uit 1932, kon door een tijdig Een voorbeeld van de actie van de Stichting ten aan- ingrijpen van de toen nog jeugdige Stichting Menno zien van het behoud van oude, buiten gebruik gestelde van Coehoorn worden voorkomen. Een dergelijke vestingwerken is o.a. die ten opzichte van Heusden; poging in 1938 ondernomen kon eveneens worden Heusden zoals het thans is. FotoLuchtvaartafdeling

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1960 | | pagina 29