Wat wil de Stichting Menno van Coehoorn £1111 ik IËèêSêS lp-11 ji!i IIÉliÈ 106 Het bewaren van oude vestingwerken, die Monumen ten werden van Nederlandse geschiedenis en kunst, van natuur- en stadsschoon, is het doel van de stichting waarvoor wij in dit nummer van Heemschut nogmaals Uw geëerde aandacht komen vragen. Indien het mo gelijk is, niet Uw aandacht alleen, doch ook Uw be langstelling en steun, omdat het voortbestaan en de bloei van deze instelling zulk een uniek Nederlands belang is. Deze organisatie is het zo ten volle waard de morele en niet minder de materiële steun te onder vinden van alle vaderlanders wie het behoud van Neerlands stede- en landschapsschoon ter harte gaat. De stichting ontleent haar naam aan de beroemde vestingbouwmeester van Koning Stadhouder Willem III, Menno baron van Coehoorn (1641-1704), de tijdgenoot en mededinger van Frankrijks grote ves- Heusden ca. 1800. tingbouwkundige, naar wie hij door buitenlandse schrijvers, de Nederlandse Vauban werd genoemd. In de maand april van het jaar 1932 kwam de Stich ting Menno van Coehoorn officieel tot stand, nadat reeds, vanaf omstreeks 1928, haar oprichters zich ac tief hadden beziggehouden met pogingen tot het on gerept bewaren van de sedert 1926 opgeheven ves tingen Naarden en Willemstad. De vestingwerken van laatstgenoemde stad heeft de Stichting sedert het jaar 1932 in erfpacht. Gedurende de jaren van haar bestaan heeft de Stich ting verder bemoeiingen gehad met een paar hon derd objecten, waaronder ruim 100 voormalige ves tingen (of eertijds versterkte steden) en ca. 150 kleine vestingwerken (hieronder enige liniën en stellingen als enkel object begrepen). Foto: Luchtvaartafdeling Pftas?jsMj

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1960 | | pagina 28