Üii.i!!^"'Ff'r<i co» 102 7 De Oude Haven vóór de demping tot Bellamypark. relief aan het Bellamypark. Zonder uitlopers met oude bebouwing zou dit een coulisse-achtig effect krijgen! Zo geeft ook het laatgotische poortje in de Beursstraat wat diepte, helaas leidt het slechts naar een triest 19 eeuws hofje. Als toegang naar een fraaiere binnenruimte zou hiervan dankbaar gebruik gemaakt kunnen worden! De eenzame toren van de Westpoort zou men tot een zinvoller element kunnen maken, door juist op dit punt een verbinding tussen boulevard en woonwijk te creëren door middel van trappen en terrassen. De oostelijke helft van de oorspronkelijke stad wordt doorsneden door een groot aantal smalle straatjes, waarvan het noordelijke viertal: Scherminkelstraat, Kolveniersstraat, Korte en Lange Zelke gedoemd is te verdwijnen. Op vele plaatsen is de bebouwing trouwens reeds verdwenen afbg, voorgrond). 8 Suggestie voor de Spui straat, waarbij de meest karakteristieke elementen gespaard blijven. 9 Gezicht op de achterzijde van de Vrouwestraat vanaf wat eens de Lange Zelke was. FotoC. L. T. G. Een enkel groepje typisch Vlissingse 17 eeuwse hui zen in de Kolveniersstraat {afb. 10kan misschien nog gerestaureerd een extra toegang markeren naar de geprojecteerde ruimte rond Zeemans-erve. Dit hof (grotendeels vernieuwd in 1950) wil men ac centueren door van de aanwezige niveau-verschillen te profiteren. Dit is een gunstig teken: hoe dikwijls wordt in ons toch al zo vlakke land niet èlk niveau verschilletje nog zorgvuldig weggewerkt, als ware een afwijking van het volkomen platte vlak eigenlijk on-netjes! De Oude Markt is geopend gedacht in de richting van de, verbrede, Lange Zelke. De noordwand is hoewel wat dorps onmiskenbaar de beste wand van het plein; een meer naar de zijkant gelegen toegang (in de trant van de huidige Kromme Elle boog) prefereren we daarom. Wat de aanbouwsels aan de St. Jacobskerk betreft, zouden we in tegen stelling tot wat op het plan is aangegeven gaarne die ten oosten van het koor zien verdwijnen, maar die aan de noordzijde wel willen handhaven. De in

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1960 | | pagina 24