r//'m X, X 101 Spuistraat uiteraard drastisch verbeterd te worden! Twee hoge gebouwen zullen de „ingang" van de stad markeren. Deze kunnen op dit punt een zeer spre kend effect bewerkstelligen, tenminste, wanneer ze goed van schaal en architectuur zijn. Een lelijker toegang dan de thans bestaande kan men zich overi gens haast niet denken. Bezwaren evenwel hebben we tegen de voorgestelde verplaatsing naar het zuiden van de afsluiting tussen Spuistraat en Bellamypark. Laatstgenoemde ruimte vraagt immers in het geheel niet om een verkorting. De schaalverandering in de omliggende bebouwing maakt ook de huidige rooilijn tot de meest natuur lijke. .Het zal trouwens buitengewoon moeilijk zijn, architectonisch een bevredigende vorm te vinden voor een op de voorgestelde rooilijn op te trekken gebouw, daar dit een wel zeer monumentale situering krijgt. Of wordt hier gespeeld met de gedachte aan verplaatsing van het raadhuis De huidige afsluiting is goed van schaal en wat het westelijk blok betreft fraai van architectuur. Door middel van overbouwde doorgangen zou het verkeer gemakkelijker door deze insnoering gevoerd kunnen worden zonder dat de wand zijn gesloten karakter ver liest. Zelfs een compleet overbouwde doorgang is denkbaar. Ten westen van deze as valt direct het eigenaardig beloop van de Slijkstraat op. Nu men dit zeer oude tracee nog daterend van vóór de stadwording heeft gehandhaafd, is het toch wel van belang dit sprekend te maken door het instandhouden van en kele oude panden als 33 en 24 t/m 30, waarvan 26, 28 en 30 na aan een restauratie toe zijn. Van de Bakkersgang is het westelijk huis van waarde; de Breestraat heeft weinig meer te bieden. De Helle- bardierstraat is als geheel aantrekkelijk en geeft wat 6 Reconstructie en saneringsplan

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1960 | | pagina 23