LED EN WERVINGS BRIEF NR. 1 Aan de leden van de Bond Heemschut 68 noodzakelijke restauratie van deze percelen mogelijk te maken, achten wij het wenselijk dat zij in eigendom van de gemeente overgaan De voordracht tot aankoop werd bij hamerslag goedgekeurd. Een belang rijk en verheugend precedent. Restauratie Honselaarsdijk Het Rijk zal, zo melden verschillende krantenberich ten, een ton beschikbaar stellen voor de restauratie van het stalgebouw van het voormalige slot Honselaarsdijk. Dit wil niet zeggen dat de inzamelingsactie die door het Delftse studentendispuut Tartaros werd ondernomen en waaraan wij in het vorige nummer aandacht be steedden, nu verder overbodig is, want er is nog veel meer nodig. Een aanmoediging om door te gaan is het echter in ieder geval. G. B. Nu het vijftig-jarig jubileum voor de deur staat wil het bestuur een persoonlijk woord tot U allen richten. Dit jubileum moet een gebeurtenis worden, die de zo nood zakelijke inspanning van de Bond Heemschut een bredere basis geeft. Het gedenkboek, waarover U elders in dit nummer nadere gegevens vindt, zal daartoe, naar wij hopen, een bruikbare bijdrage leveren. Voor de voornaamste taak, tevens het grootste geschenk dat het bestuur bij deze gelegenheid hoopt te ontvangen, namelijk een aanzienlijke uitbreiding van ons ledental, is de Bond van U afhankelijk. Onze sterkte is in tien jaar van 130 gewone leden (verenigingen e.d.) en J31 buitengewone (individuele) leden gestegen tot 210 gewone leden, 2233 buitengewone leden en 103 dona teurs. Dat geeft reden tot dankbaarheid jegens degenen die zich hiervoor persoonlijk hebben ingezet. Toch is dit getal ten enen male onvoldoende om de zeer zware taak waarvoor Heemschut in de huidige omstandigheden is geplaatst, zo te vervullen als nodig zou zijn. Het is bovendien niet aan te nemen dat van de elf miljoen landgenoten slechts enkele duizenden belangstelling zouden hebben voor het doel, waarmee toch allen die in Nederland vakantie houden, landgenoten zowel als buitenlanders, te maken hebben. Dit aantal mede standers moet veel groter zijn. Alleen U kunt ons helpen hen te vinden, want alleen U weet wie in Uw naaste omgeving sympathiseert met het streven van de Bond. Een enkel woord van U kan soms al voldoende zijn om iemand te laten zeggen: „Eigenlijk had ik allang lid willen worden, maar het kwam er steeds niet van." Wanneer U nu, in de komende maanden, enkele van Uw familieleden, vrienden of kennissen uitnodigt voor het lidmaatschap, dan gaat de Bond het gouden jubileum jaar in met een veelvoud van het huidige ledental. Dat hebben wij hard nodig, al was het slechts om een ge zonde financiële basis te leggen voor het vele werk dat in de komende jaren door de Bond Heemschut verricht zal moeten worden, om te midden van de snel groeiende problemen in ons overbevolkte land pal te kunnen staan voor het behoud van de schoonheid van Nederland. Als bewijs van erkentelijkheid voor hetgeen hij voor Heemschut heeft gedaan, zal ieder lid die vijf nieuwe leden aanbrengt donateurs tellen voor twee) hel gedenkboek gratis ontvangen. Elk nieuw lid, dat zich in de tweede helft van 1960 opgeeft behoeft over dit jaar slechts vijf gulden contributie te voldoen, krijgt de sinds zijn aan melding nog verschijnende nummers van het orgaan en kan op het gedenkboek intekenen voor de speciale ledenprijs van f 3,Nieuwe leden kunt U tegelijk met Uw eigen intekening op het gedenkboek opgeven op de antwoordkaart, die in dit nummersamen met twee folders is ingesloten. U kunt de kaart ongefran- keerd verzenden. Wij wensen U veel succes. Het bestuur van de Bond Heemschut

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1960 | | pagina 14