Heemschuts leden presenteren zich v Vereniging Oudheidkamer „Twenthe" De Oudheidkamer „Twente" is op 28 maart 1906 opgericht. Zij is gevestigd te Enschede. Het doel van de Vereniging is door het oprichten, in stand houden, uitbreiden en algemeen toegankelijk stellen ener oudheidkamer te Enschede, belang stelling aan te kweken voor de geschiedenis van land en volk, in het bijzonder voor die van Twente. De verzameling van de Vereniging is onderge bracht en tentoongesteld in de rechtervleugel van het Rijksmuseum Twenthe te Enschede. Het tegenwoordige bestuur bestaat uit 19 leden. Voorzitter is de heer L. A. Stroink. Het secretariaat is gevestigd in het Rijksmuseum Twenthe (K 5420- 5672). Penningmeester is de heer Dr. G. C. W. J. Hijszeler. Gironummer der vereniging is 332196. De minimum contributie is vastgesteld op f 2,50 per jaar. Het aantal leden bedraagt 450. De jaar vergadering vindt in de regel plaats in de maand April. Na afloop van het huishoudelijke gedeelte wordt door een daartoe uitgenodigd spreker een voordracht gehouden over een onderwerp, dat be trekking heeft op de doelstelling van de vereniging Bovendien wordt eenmaal per jaar een excursie ge houden. Maandelijks wordt er in het Rijksmuseum Twenthe een contactvergadering van het bestuur gehouden, waarop actuele vraagstukken ter tafel komen. Sinds 1 oktober 1938 bezit de vereniging een zelf standige opgravingsdienst. Haar onderzoekings terrein strekt zich uit tot het oude drostambt Twen te. In de loop der jaren zijn talrijke opgravingen verricht, waarvan het onderzoek in het Usseler- veen, Gem. Enschede, grote bekendheid heeft gekregen. De vereniging bezit de volgende eigendommen: le Het Vassergrafveld, Gem. Tubbergen, groot plm. 18 ha, met verschillende grafheuvels. 2e Het Mandergrafveld, Gem. Tubbergen, groot plm. 2.16 ha, met twee grafheuvels. 3e De Hunenborg te Volte, Gem. Weerselo, een wal-burcht uit de Karolingische tijd, groot plm. 3.30 ha. 98 Rijksmuseum Twenthe te Enschede. Een kijkje in het geschiedkundig vertrek

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1958 | | pagina 20