het bestaande plan Nieuwmarkt een goed geheel te 5' bereiken is. Het is verwonderlijk dat na aandrang van zoveel zijden het gemeentebestuur niet heeft kunnen be sluiten dit voor Amsterdam zo belangrijke plan nog eens in zijn geheel te doen herzien. Wij dringen er dan ook ten sterkste op aan dat dit alsnog ge beurt. Wij zouden daarbij als wens willen uit spreken dat men het beloop van de oude grachten handhaaft en de Snoekjesgracht niet verlegt. Het blok tussen Snoekjesgracht en Sint Antoniebree- straat, waarin veel belangrijke monumenten voor komen, o.a. het voor de Joodse geschiedenis zo belangrijke hof van de Pinto, zou gespaard dienen te worden. Bij de nieuwe gebouwen, welke in dit stadsdeel opgericht moeten worden, zou naar onze mening aan een bestemming van kantoren en woningen moeten worden gedacht. Met het oog op de bewoonbaarheid van de oude stad achten wij 6 het volkomen onjuist hier industrie-flats te bouwen. Het is een bekend feit, dat vooral de kleinere indu strieën eikaars nabijheid zoeken, zodat wij ervan overtuigd zijn dat het vestigen van industrie op de omgeving slecht zou werken. Gezien het bovenstaande menen wij dat, nu er ge ruime tijd verlopen is sinds het opstellen van het plan Nieuwmarkt, reden genoeg bestaat om te komen tot een algehele herziening van dit plan, waar wij nogmaals met klem op aandringen. Amsterdam, 13 oktober 1958 w.g. Jhr. Ir. G. G. Six van Wimmenum Prof. Dr. I. J. Brugmans Ton Koot J. M. Haga J. H. Kruizinga ondervoorzitter Kon. Oudheidkundig Genootschap tweede voorzitter Genootschap Amstelodamum waarnemend voorzitter Bond Heemschut voorzitter Vereniging ,,Hendrick de Keyser" 7. voorz. Ver. voor Heemkennis „Ons Amsterdam" Slachtoffers van hel plan Nieuwmarkt: 1. Zwanenburgwal hoek Snoekjesgracht 2. St. Antoniebreestr. 88-90 3. Koningstraat 48-50 4. Dijkslraat 21 5. Dijkslraat hoek Krom- boomsloot 6. Dijkslraat 29 7. Nieuwmarkt hoek Keizer straat

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1958 | | pagina 19