In memoriam J. R, Koning gerespecteerd, maar ook met leedwezen de heer Boschma laten gaan. Met groot begrip voor Heem- schut's plaats en taak, met nauwgezetheid en ernst heeft de heer Boschma zich van zijn veelomvatten de taak gekweten, waarbij hij herhaaldelijk van zijn grondige kennis van zaken blijk gaf. Het ver heugt ons daarom, dat de heer Boschma zich bereid heeft verklaard als lid van de Centrale Commissie voor Stad en Dorp bij het actieve Heemschutwerk betrokken te blijven. Zijn plaats is ingenomen door de heer Rowaan, litt. cand., wiens belangstelling en wiens studie zich, evenals bij zijn voorganger het geval was, over het gebied van Heemschut uitstrekken. TON KOOT Heemschut werd op 30 augustus in zijn voorste gelid getroffen door het verscheiden van ons aller goede vriend Koning. In de ware zin des woords stak Koning boven velen uit; was het niet door zijn brede gebaren en be minnelijke eigenschappen, dan was het wel door zijn opmerkelijke lichaamslengte, dat iedereen Koning, of zoals de intimi hem mochten noemen „King", kende. Een makkelijke, open wijze van aanspreken ging bij hem gepaard aan een groot gevoel voor humor en aan een mening, die hij met gulheid van gebaar maar met grote vasthoudendheid kon uiten.Het veld van zijn belangstelling bestreek vele gebieden, waarvan wij, naast de tuinarchitectuur, kenden: Denemarken, golfen en bodemgezondheid. Heem schutman was hij van nature, vanwege zijn open oog voor schoonheid in het algemeen en voor goede verhoudingen in het bijzonder. Hij wist anderen gemakkelijk te interesseren voor zijn belangstel lingsobjecten, was een goede propagandist, een uitstekende bemiddelaar, een voortreffelijke tussen persoon. Heemschut heeft van die eigenschappen in een lange reeks van jaren een dankbaar gebruik gemaakt. In de laatste jaren vervulde hij de functie van voorzitter van de Centrale Commissie voor Stad en Dorp, in welke kwaliteit hij de schakel vormde tussen het Bestuur waarvan hij 32 jaar deel uitmaakte en de elf provinciale commissies. Al zijn kennis, kunde en eigenschappen kwamen eerst goed tot uiting bij het organiseren van grote acties, zoals de Heemschuttentoonstelling in het Koloniaal Museum te Amsterdam in 1934 en de tentoonstelling in bezettingstijd in het Stedelijk Museum te Amsterdam ,,Amstel, Vecht en Zaan". Van beide was hij de stimulerende kracht. Door zijn werkkracht, ondernemingslust en vindingrijke geest wist hij altijd zijn medewerkers aan te sporen, aantrekkelijke punten aan het werkprogramma toe te voegen. In de dagelijkse leiding van de Bond Heemschut is het niet alleen hierom, dat wij King smartelijk zullen missen. Het zal vooral zijn wezenlijke be langstelling voor zijn naasten, de oprechte vriend schap zijn, die wij zo node zullen ontberen. King bezat de gave om met korte rake trekjes, doorsmukt met humor, een situatie te scheppen, die een persoonlijk karakter droeg en die het samenzijn, en dus ook de overigens droge vergaderingen, smeuig maakte en haar altijd meer deed zijn dan het afhandelen van een reeks agendapunten. Met King's verscheiden zal de Heemschuttaak moeilijker te vervullen zijn, wij zijn dat ons allen bewust, maar meer dan iets weten wij, hoe moeilijk de dagelijkse taak te vervullen zal zijn voor haar, die King in lief en leed terzijde stond en zonder wie wij hem eigenlijk nooit konden zien. Zij moge troost putten uit de gedachte, dat King een grote taak blijmoedig heeft vervuld en dat haar smart door zeer velen oprecht met haar wordt gedeeld. TON KOOT CORRIGENDA In het vorige nummer stond onder „Nieuwe leden": Mr. A. W. L. Talma-Stheeman, Amsterdam. Lees: Mr. A. W. L. Talma Stheeman. Voorts: W. L. Baronesse van Wassenaer-'s Jacob, lees W. L. Baronesse van Wassenaer-s'Jacob. Inhetartikel „viervoudig winstpunt" was verzuimd het architectenbureau te vermelden dat de restauratie van de vier huizen van „Amstleven" aan de Keizersgracht heeft uitgevoerd. Dit was het bureau C. B. Posthumus Meyes B.N.A., J. J. Bolderhey, J. B. Narold B.N.A. 71

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1958 | | pagina 9